Dokumentika apie Lietuvos šokio kūrėjus: Vilniaus miesto šokio teatro įkūrėjai Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius

2020-ieji žymi svarbią šventę šalies šokio bendruomenei – Lietuvos šokio informacijos centro (LŠIC) 25-rių metų jubiliejų. Ketvirtį amžiaus svarbiausius šiuolaikinio šokio informacijos kaupimo ir sklaidos darbus atliekanti organizacija šventinius metus pradeda su dovana šokio gerbėjams – devynių Lietuvos šokio kūrėjų dokumentinių apybraižų pristatymu.

 

Asmenybes atskleidžiantys filmai

LŠIC kviečia drauge laukti balandžio 29 dieną minimos Tarptautinės šokio dienos, filmuose susipažįstant su Lietuvos šokio menininkais. Nuo 2015 m. LŠIC vykdomas projektas „Lietuvos šokio kūrėjų portretai“, kasmet pristato Lietuvos šiuolaikinio šokio kūrėjus ir atlikėjus, jų kūrybinę veiklą bei Lietuvos šokio istoriją.

„Įgyvendindami šį projektą siekiame atskleisti žiūrovams kiekvieno šokio kūrėjo individualumą, svarbius jo kūrybos bruožus. Filme skambantys atviri kūrėjų pasakojimai ir prisiminimai padeda mažinti distanciją tarp žiūrovo ir kūrėjo, suteikia galimybę geriau suvokti herojaus kūrybinę kryptį, stilistiką“ – apie  projektą pasakoja jo koordinatorė Anastasija Dichtiar.

 

Pažintis su šokėjais – prieinama kiekvienam

Iki Tarptautinės šokio dienos kiekvieną savaitę LŠIC „Vimeo“ platformoje pristatoma po vieną filmą.

Šią savaitę pradedame pažintį su choreografais, šokėjais, dviejų Auksinių scenos kryžių laureatais ir Vilniaus miesto šokio teatro Low Air įkūrėjais Airida Gudaite ir Laurynu Žakevičiumi.

„Tokiais, šiek tiek teigiamai išprotėjusiais, atsidavusiais ir visada vienaip ar kitaip girdinčiais muziką net ir netikėčiausiose situacijose, o taip pat ir gebančiais kurti ne tik aukštąjį meną, bet įžvelgti kūrybą gyvenime arba gyvenimą paversdami kūryba, galima vadinti ir urbanistinio šokio teatro „Low Air“ įkūrėjus ir pagrindinius atstovus – A. Gudaitę ir L. Žakevičių“, – sako teatrologė Silvija Čižaitė-Rudokienė.

Filmas prieinamas čia: https://vimeo.com/showcase/6849174/video/400652912

Iš viso žiūrovai pamatys devynis dokumentinius pasakojimus apie Petrą Lisauską, Vytį Jankauską, Birutę Banevičiūtę, Mantą Stabačinską, Agniją Šeiko, Godą Laurinavičiūtę, Airidą Gudaitę ir Lauryną Žakevičių, Rūtą Butkus, Martyną Rimeikį.

Lietuvos šokio informacijos centro ir Vilniaus miesto šokio teatro Low Air veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė.

Visą informaciją galima rasti: www.dance.lt.