Dovanos mamai – Valdovų rūmuose

2022 m. balandžio 30 d. 10.00–18.00 val.

Valdovų rūmų muziejus sveikina visas Lietuvos mamas artėjančios Motinos dienos proga ir kviečia šventės išvakarėse, šeštadienį, mamas su savo nepilnamečiais vaikais NEMOKAMAI apsilankyti Valdovų rūmuose, taip pat dalyvauti čia rengiamose edukacijose ir kituose renginiuose.

Ekskursija „Valdovų virtuvė – nuo kasdienybės iki prabangos“

Ne vienam turbūt teko išgirsti sakant „Pusryčius valgykite kaip karalius, pietus – kaip princas, o vakarienę – kaip vargšas“ arba „Valgyti yra būtina, bet gerai valgyti yra menas“. Kodėl tokie ar panašūs posakiai pasiekė mūsų dienas ir kartais nuskamba iš šiuolaikinių virėjų lūpų? Kiek tiesos slypi frazėje „Pasakyk, ką valgai, o aš pasakysiu, kas esi“?

Ekskursijoje Valdovų rūmų muziejaus gidai pasistengs atsakyti į šiuos ir kitus klausimus, supažindins su maisto gaminimo ypatumais XVI–XVII a., virtuvės rakandais bei valdovo stalo etiketo taisyklėmis. Kaip tikri gurmanai, dalyviai pažvelgs į valdovo virtuvės prieskonių lentyną, sužinos, kokie prieskoniai buvo saugomi valdovo iždinėje, ir galės pasitikrinti, ar būtų galėję tarnauti valdovo virtuvėje. Lauks uoslės išbandymas!

Daugiau informacijos: https://www.valdovurumai.lt/lankytojams/renginiai

Edukacinis užsiėmimas „Karališka vaikystė“

Visi valdovai buvo vaikais, tačiau ne visi vaikai tampa valdovais… Štai kokia istorija kadaise nutiko Vilniuje. Berniukas, kurį mama su tėčiu pavadino Žygimantu Augustu, vieną spalio rytą nubudo žinodamas, kad jo laukia ypatingas įvykis. Koks tas įvykis ir kuo ypatinga ta diena, dalyviai sužinos edukaciniame užsiėmime. Keliaudami per Valdovų rūmų menes, lankytojai apžiūrės kadaise Žygimantui Augustui priklausiusius daiktus. Staigmena – nagingo meistro sukurti vaikiški šarvai, kurių minimas berniukas taip niekada ir nedėvėjo. Vėliau kartu su knygelės „Karališka vaikystė: viena 1529 metų rudens diena“ autorėmis dalyviai pieš, klijuos ir kurs savas istorijas apie ypatingą dieną.

Edukacinis užsiėmimas skirtas šeimoms su 6–8 metų vaikais. Jo trukmė 1 val. 30 min.

Daugiau informacijos ir registracija į užsiėmimą: https://www.valdovurumai.lt/lankytojams/edukacija/aktualijos/karaliska-vaikyste20220430

Edukacinės dirbtuvės „Valdovės žiedai: dovana mamai“

Visi žiedai artėjančios šventės proga skirti mamoms – ir skinti, ir nutapyti… Valdovų rūmų muziejus kviečia pasinerti į gėlių grožio bei spalvų pasaulį ir sukurti originalią dovaną mamai – vienetinį medvilninį maišelį su pasirinkto augalo motyvu. Dirbtuvėse su dailininkais bus kuriami eskizai, parenkamos spalvos ir ieškoma skirtingų atspalvių. Užsiėmime bus pasakojama apie ryškią moterį, Lietuvos ir Lenkijos valdovo Žygimanto Augusto (1544/1548–1572) motiną Boną Sforcą bei jos įkurtą itališką sodą Aukštutinės pilies kalno papėdėje. Dalyviai sužinos, kokios gėlės ir augalai anuomet augo renesansiniame sodelyje. Pasibaigus užsiėmimui muziejus kviečia apsilankyti sodelyje, apžiūrėti ten esantį Bonos Sforcos bareljefą.

Užsiėmimas skirtas mokiniams nuo 7 klasės ir visiems susidomėjusiesiems. Užsiėmimo trukmė 1 val. 30 min.

Daugiau informacijos ir registracija į užsiėmimą čia:

https://www.valdovurumai.lt/lankytojams/edukacija/aktualijos/valdoves-ziedai-dovana-mamai20220430

Valdovų rūmų muziejus primena, kad 2022 m. gegužės 1 d., sekmadienį, minima ir Tarptautinė darbo diena, tad per valstybinę šventę Valdovų rūmų muziejus nedirbs.

Valdovų rūmų muziejaus informacija