Džiazo spektaklis ,,Sonio Bliuzas“ (rež. Ž. Vingelis) bei diskusijų ciklas ,,Filosofų bliuzas“

„Visa, ką žinau apie muziką, – ne kiekvienam lemta ją išgirsti.” (J. Baldwin)

Džiazo spektaklis pagal James Baldwin novelę ,,Sonio bliuzas“, tai baro aplinkoje vykstantis gyvos muzikos koncertas netikėtai žiūrovus nukeliantis į vieno iš klausytojų, iš pažiūros niekuo iš masės neišsiskiriančio vidurinės mokyklos mokytojo, protą. Teatrinio žaidimo dėka kartu su pagrindiniu veikėju džiazo muzikos fone nardome po svarbiausius jo gyvenimo prisiminimus, kurių svarbiausia ašimi tampa dviejų brolių santykiai ir jų visą gyvenimą besitęsiančio konflikto dilema: ar susilaikymas nuo savo svajonių bei tvarkingas gyvenimas iš tikrųjų gali būti išsigelbėjimas nuo jaunystėje patirtų ir giliai viduje paslėptų nuoskaudų?

Audringas jaunesnio džiazo pianistu tapusio brolio gyvenimo būdas tampa lakmuso popierėliu pagrindinio veikėjo susikurtai tvarkingo gyvenimo iliuzijai patikrinti. Ar esame pasiruošę priimti vienas kitą nesistengiant perauklėti?

Tai gyvos muzikos, draminės vaidybos, elektroninės muzikos ir garsinių manipuliacijų teatrinis koliažas kuriuo spektaklio kūrėjai tyrinėja muzikos poveikio, prisiminimo, pasąmonės bei sapniškumo temas iškeldami pagrindinį spektaklio komponentus jungiantį klausimą: ar egzistuoja gyvenimo būdas teisingesnis už kitus?

 

Režisierius, inscenizacijos autorius ir scenografas: Žilvinas Vingelis
Kompozitorius: Mantyvdas Leonas Pranulis
Kostiumų dailininkė: Dovilė Gecaitė
Video projekcijos: Kornelijus Jaroševičius, Nidas Kaniušas
Garso dizainas: Algirdas Janonis
Vaidina: Dovydas Stončius, Matas Pranskevičius, Inga Šepetkaitė
Sonio džiazo grupė: Mantvydas Leonas Pranulus (pianinas, elektronika), Arminas Bižys (saksofonas), Kirstupas Kmitas (būgnai), Dominykas Norkūnas (gitara), Augustas Genutis (bosinė gitara)
Garso režisierius: Algirdas Drėma
Šviesų dailininkas: Anupras Jucius
Kaukių dizainas: Rūta Jankevičiūtė
Režisieriaus asistentė: Žydrūnė Reižytė

,,Sonio bliuzas“ – spektaklis yra apie amžiną chaoso ir tvarkos, improvizacijos ir tradicijos bei laisvamanystės ir veidmainystės dialektiką. Nenutrūkstamą šių dviejų ontologinių priešybių konfliktą. Spektaklio pradžioje mūsų keliamas klausimas ,,ar egzistuoja gyvenimo būdas teisingesnis už kitų?“ iš opurtunistinio ir pragmatiško žiūros taško ilgainiui redukuojasi į paprastą, bet daug svarbesnį – ,,ar mes mokame priimti gyvenimą tokį, koks jis yra?“. Šis spektaklis ne apie tikėjimą kitokiu rytojumi, o apie mūsų pačių susitaikymą su šiandiena priimant pasaulį bei artimus žmones tokius, kokie jie yra, o ne tokius, kokius mes norėtume matyti.” (Ž. Vingelis)

Premjera 2017.12.06

Diskusijų ciklas ,,Filosofų bliuzas“.
Siekdami skatinti skirtingų barų susijungimą, vystydami meno ir mokslo bendradarbiavimą bei norėdami pratęsti spektaklyje nagrinėjamas temas ,,Baltijos kamerinis operos teatras” po spektaklių ,,Sonio Bliuzas” organizuoja diskusijų ciklą ,,Filosofų bliuzas”. Tai nėra iki šiol Lietuvos teatrui įprastas susitikimas su kūrybine grupe moderuojamas filosofo. Priešingai. Tai sąmoningas kūrybinės komandos bandymas pabėgti nuo uždaro savo pačių požiūrio ir pažvelgti į rūpimas temas nauju kampu. Tam tikslui buvo pakviesti akademinio pasaulio autoritetai bei filosofai savo mintimis jau ne kartą netiesiogiai prisidėję prie BKOT veiklos ir įkvėpę teatro kūrėjus ne vienam darbui.  Svečiai bus raginami improvizuoti, rasti provokatyvų ir naują požiūrio kampą, trumpam pailsėti nuo akademinės aplinkos etiketo taisyklių ir čia pat, baro aplinkoje, ką tik pasibaigus spektakliui-koncertui inicijuoti gyvos antikinės tradicijos diskusijos atgimimą.

Diskusijos bus tiesiogiai transliuojamos socialiniame tinkle facebook, Baltijos kamerinio operos teatro puslapyje.
Diskusijos standartas – pranešėjo improvizacija pasirinkta tema bei atviras intelektualinis jam session.

 

Gruodžio 5 d. susitikimas su kultūros teoretiku, filosofu ir idėjų antropologu filosofijos prof. habil. dr. Gintautu Mažeikiu.
Tema: ,,Seksualumas ir vidinė socialinė auto-represija: kodėl bijoma jausmų patirčių ir kaip ši baimė suskaido gyvenimą į pavydo duženas ir gyvenimą po fakto?“
Daugiau: http://bit.ly/soniobliuzas05

 

Gruodžio 11 d. susitikimas su filosofijos daktaru, VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto dėstytoju Vyčiu Siliumi.
Tema: ,,Kaip pasirinkti savo gyvenimo kelią, kai nėra pasirinkimo? Laisva improvizacija valios nelaisvės tema.”
Daugiau: http://bit.ly/SonioBliuzas11

 

Projektą remia: Vilniaus miesto savivladybė
Diskusijų metu kava vaišina: Caffeine LT
Projekto organizatorius: VšĮ “Baltijos Kamerinis Operos Teatras” www.balticopera.com