Energetikos ir technikos muziejuje atidarytos Egidijaus Darulio ir Gertrūdos Danisevičiūtės parodos

Metų pradžioje pakvietęs Lietuvos menininkus eksponuoti savo kūrybą unikaliose pirmosios Vilniaus miesto elektrinės erdvėse, Energetikos ir technikos muziejus šiemet skaičiuoja jau ketvirtą Lietuvos menininkų kūrybą muziejaus lankytojams pristatančią parodą.

Balandžio mėnesį muziejuje buvo eksponuojamos fotomenininkų Algimanto Aleksandravičiaus ir Ingos Dingos parodos „276 žingsniai link Europos“ ir „Sentimentų banga“.

Gegužės 5 dieną muziejuje atidarytos personalinės tapytojo Egidijaus Darulio ir jaunosios kartos menininkės Gertrūdos Danisevičiūtės parodos „Irimas 2“ ir „Paralelės“.

Egidijus Darulis (g. 1972 m.) ilgą laiką gyvenęs Ukmergėje, prieš dešimtmetį išsikėlė į mažą Bartkuškių kaimelį Ukmergės rajone, kur šiuo metu kuria ir gyvena. Studijavo Šiaulių universitete, dvejus metus lankė papildomą portreto studiją pas V. Gečą. Tapytojas taip pat populiarina vieną seniausių pasaulyje instrumentų – dambrelį. Kuria muziką šiam instrumentui, aranžuoja lietuvių liaudies dainas. Yra išleidęs tris poezijos knygeles, vaidinęs postmoderniame J. Zarecko „Kambario teatre“, seniau kūręs performansus, instaliacijas. Dabar daugiausiai dėmesio skiria tapybai. Pats apie savo tapybos darbus sako: „Tapyba yra mano kūnas, o kitos kūrybos formos tėra tik galūnės, kyšančios iš šio kūno. Mano kūryba yra pasakojimai apie gyvybės galią, kuri patręšiama per irimą, mirtį ir ant tos trąšos auginama. Kalbu tarsi viduramžių menininkai – apie Dievo planą, jo grožį ir vertę, tik kitaip… Absoliučiai visomis formomis gamtoje taip pat, kaip ir kiekvieno dailininko kūrinio kiekviename drobės kampe, kiekviename potėpyje, ritmai gali būti perskaitomi kaip vienas iš esminių teiginių, pasakytų per Kristų: „Visa yra viena…“.

Vilnietė Gertrūda Danisevičiūtė (g. 1996 m.) šiuo metu Vilniaus dailės akademijoje studijuoja keramikos specialybę. Vieno žymiausių Lietuvos spaudos fotografų Ramūno Danisevičiaus duktė pirmojoje personalinėje parodoje pristato kultine 60-ųjų kamera „Diana F+“ užfiksuotą seriją svajingų fotografijų, atliktų naudojant dvigubos arba daugybinės ekspozicijos techniką. Tokiu būdu autorei pavyko išgauti siurrealistines, įprastai žmogaus akiai nematomas paraleles. „Didelę svarbą man turi spalvos, padedančios ryškiai perteikti aplink esantį pasaulį – ryškios spalvos išgaunamos naudojant tam tikras juosteles, tad nuotraukos retušuojamos labai minimaliai. Su „Diana F+“ galiu pralaužti įprastinį realybės suvokimą ir kurti naujus, magiškus žmonių bei miestų portretus. ,,Paralelėmis“ išreiškiu savo vidinį patyrimą su šiuo pasauliu.“, – sako autorė.

Egidijaus Darulio paroda „Irimas 2“ Energetikos ir technikos muziejuje veiks iki šių metų gegužės 30 d. Gertrūdos Danisevičiūtės parodą „Paralelės“ apžiūrėti galima iki liepos 4 d. Muziejaus darbo laikas visuotinio karantino metu: trečiadienį–penktadienį nuo 11:30 iki 20:00 ir šeštadienį–sekmadienį nuo 10:00 iki 18:30.

Energetikos ir technikos muziejus ir toliau laukia savo kūrybą unikaliose industrinėse erdvėse eksponuoti pageidaujančių įvairių sričių menininkų paraiškų. Daugiau informacijos apie atvirą kvietimą menininkams galima rasti čia.