Energetikos ir technikos muziejus kviečia į ekskursijas po parodą „Dalelių skilimas“

Du spalio šeštadienius, 10 ir 24 dieną, Energetikos ir technikos muziejuje vyks ekskursijos po parodą apie atominę energetiką „Dalelių skilimas“ su Energetikos ir technikos muziejaus (ETM) bei Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) gidais.

Paroda „Dalelių skilimas“ siekia kalbėti apie Ignalinos ir Astravo atomines elektrines supančius kultūrinius kontekstus ir jų sąsajas su globalia branduolinės energetikos ciklo infrastruktūra – nuo gamtinių žaliavų gavybos iki atliekų tvarkymo.

Kodėl sunku pasitikėti branduoliniais procesais? Kokia yra branduolinės energijos kaina? Kas yra branduolinis paveldas ir kas nutinka, kai radioaktyvios atliekos tampa mūsų kultūros dalimi? Kaip branduolinės technologijos susijusios su kolonijine istorija? Šiuos ir kitus klausimus parodoje nagrinėja daugiau nei trisdešimt menininkų iš įvairių šalių, tyrinėjančių branduolinio paveldo temas.

Ekskursijos pradžia – 14 val.

Ekskursijos trukmė – 45 min.

 

Dalyvavimas – įsigijus muziejaus lankytojų bilietus. Būtina registracija el. paštu lankytojams@etm.lt arba telefonu (+370 5) 275 4312.

Paroda Šiuolaikinio meno centre ir Energetikos ir technikos muziejuje veiks iki spalio 24 dienos.

Daugiau apie parodą:
http://www.cac.lt/lt/exhibitions/current/9926
https://www.etm.lt/rugsejo-18-atidaroma-paroda-daleliu-skilimas/

 

Parodos organizatorius: ŠMC

Parodos kuratorės: Ele Carpenter ir Virginija Januškevičiūtė

Parodą remia: Lietuvos kultūros taryba