Festivalio jaunoji kino žiuri – pradeda darbą!

Šiandien, gruodžio 10 dieną prasideda šešioliktą kartą rengiamas – Vilniaus tarptautinis vaikų ir jaunimo kino festivalis! Jau nuo šiandien legaliose kino platformose galima pažiūrėti aktualias temas nagrinėjančius bei kupinus nuotykių vaidybinius filmus, skirtus jauniausiai kino mėgėjų auditorijai!

Kol namuose, ar su klase vaikai tyrinės šių metų festivalio programą, šiandien, atrinkta festivalio kino žiuri pradeda savo atsakingą darbą! Šiais metais į žiuri komisiją atrinkti 26 vaikai, suskirstyti į dvi komandas – nuo 10 metų ir nuo 14 metų, iš visos Lietuvos. Festivalio žiuri peržiūrinės  konkursinės programos filmus bei rinksis į virtualius susitikimus, kuriuose kartu su lietuvių režisiere, sukūrusia tokius filmus kaip „Kolekcionierė“, „Aurora“ – Kristina Buožyte pasiners į filmų tyrinėjimus!

Suskirstyti į komandas, vaikai savo grupėse, kaip tikri kino detektyvai, bandys išnarplioti, kas gi filmo siužetuose yra svarbiausia: stiprūs kuriami personažai, filmo garso takelis ar bendra filmo stilistika, kurioje ir skirtingos lokacijos, spalvų kuriama nuotaika, filmo plastiškumas ir daugybė kitų filmo elementų. „Kiekvienas filmas turi daug gerų dalykų. Vertinant filmą reikia atkreipti dėmesį į operatoriaus darbą, aktorius, scenarijų, muziką, idėjos aktualumą. Žiuri nariui labai svarbu argumentuoti savo nuomonę. Kine nieko nebūna be reikalo, todėl kino žiuri turi pamatyti kuo daugiau detalių, viską pajausti, išdiskutuoti, kodėl pasirenkama tokia pozicija, kodėl balsuojama būtent už tą filmą.“,- pasakoja režisierė Kristina Buožytė.

Lapkričio pabaigoje susirinkę į pirmą, bendrą virtualų susitikimą, jaunoji komisija ne tik turėjo galimybę vieni su kitais susipažinti, bet ir pasidalino savo mintimis, ko tikisi būdami šioje festivalio edukacinėje programoje. Beveik visa atrinktoji žiuri, kaip susitarusi, vieningai pasakojo, kad tikisi ne tik gerai praleisti laiką, žiūrėdami įdomius filmus, išsakyti savo nuomonę, būti išgirsti, pasisemti naujų idėjų, bet ir susikurti naujus prisiminimus.

Jaunoji žiuri nuo gruodžio 10 dienos skirtingose komandose peržiūrės visus konkursinės programos filmus ir svarbiausia, išrinks Vilniaus tarptautinio vaikų ir jaunimo kino festivalio nugalėtojus! Verta paminėti, kad festivalio geriausius filmus rinks ir profesionalų žiuri, kurioje šiais metais: režisierė Jūratė Samulionytė, kino operatorius Simonas Glinskis, aktorė Sonata Visockaitė!

Visą festivalio programą jau galima rasti čia – Filmu pristatymai 2021 – Vilniaus tarptautinis vaikų ir jaunimo kino festivalis (kidsfestival.lt)

Festivalio filmus, vaikams iš visos Lietuvos bus galima stebėti legaliose namų kino platformose www.kinofondas.lt bei www.zmonescinema.lt iki pat gruodžio 19 dienos, o Vilniuje moksleiviai su Kultūros pasu gali užsisakyti filmus visai klasei ir juos žiūrėti gyvai kino salėse, daugiau informacijos – KINAS SU KLASE – Vilniaus tarptautinis vaikų ir jaunimo kino festivalis (kidsfestival.lt).

Visa festivalio informacija – www.kidsfestival.lt

Festivalį remia Lietuvos kino centras.