Festivalio KITOKS’22 programa – dar platesnei auditorijai!

Jau kiek mažiau nei po mėnesio, Menų spaustuvė kvies į 11-ąjį kartą vyksiantį tarptautinį festivalį vaikams ir jaunimui – KITOKS’22. Sausio 10-15 dienomis, festivalis kvies į šiuolaikinių scenos menų pasirodymus, kuriuose Šveicarijos, Švedijos, Belgijos, Prancūzijos ir Lietuvos kūrėjų darbai. Po metų pertraukos festivalis grįžta su šūkiu – „Atsiveriantys pasauliai“, kuris simboliškai įprasmina ir tai, kad pirmą kartą festivalio istorijoje, jo programa skirta dar platesnei vaikų ir jaunimo auditorijai, nes dalis festivalio pasirodymų skirta ir vaikams su autizmo spektro sutrikimu bei Dauno sindromu.

Festivalio metu vyks kūrybinės dirbtuvės – „Pasaulio sutvėrimas pagal vaikus“ , skirtos 6-10 metų vaikams su autizmo spektro sutrikimu bei Dauno sindromu, į kurias kvies šokio teatras – „Dansema“. „Tai šokio kūrybinis-edukacinis projektas, kurio esmė šokėjų ir vaikų bendra kūrybinė veikla. Jos metu profesionalūs šokėjai kartu su vaikais, neturinčiais išankstinės šokio patirties, kūrybinių šokio laboratorijų metu improvizuoja ir judesiu perteikia savitą pasaulio sukūrimo istoriją“,- pasakoja „Dansemos“ meno vadovė, choreografė, socialinių mokslų daktarė – Birutė Banevičiūtė. Šis kūrybinių dirbtuvių atviras pristatymas žiūrovams, vyks sausio 11 dieną.

Net kelias festivalio dienas – sausio 12-13 dienomis, Menų spaustuvės Juodojoje salėje, Švedijos kūrėja Dalija Acin Thelander pristatys, choreografinę instaliaciją, kuri pritaikyta ir mažiausiems 3-18 mėnesių kūdikiams bei 0-24 mėnesių mažyliams su Dauno sindromu. Šioje choreografinė instaliacijoje tyrinėjamos ne objektų pasaulio, o įvykių pasaulio galimybės – tai kažkas dinamiško ir gana nenuspėjamo. „Dazzlemaze“ metu patiriami įvairūs jutiminiai išgyvenimai, o mažiausieji žiūrovai skatinami būti smalsiais bei tyrinėti!

Paskutinę festivalio dieną – sausio 15 d., lietuvių kūrėjai – „Pojūčių teatras“ pristatys sensorinį spektaklį – „Padarėliai“, kuris sukurtas specialiai ypatingų sensorinių poreikių turintiems vaikams bei jų šeimoms, taip pat ir šeimoms su 4-9 metų neurotipiniais vaikais. „Padarėliai – tai istorija apie pievos gyvenimą ir jos gyventojus – vikšrelius, bites, gėles, kuri yra pasakojama per sensorines priemones. Šias priemones sukūrėme eksperimentuojant su skirtingo jautrumo vaikais, ieškant, kas jiems malonu, įdomu, ramina ir džiugina. Kiekviena šeima gauna po priemonių rinkinį. Dėžėje slepiasi privatus kokonas, juokingas vikšras ar vėją gaudantys sparnai, kurios pamažu įsipina į pasakojimą. Vaikai gali priemones naudoti tuo metu, kada jos pasirodo istorijoje, arba tiesiog žaisti su tuo, kas jiems labiausiai patinka‘,- pasakoja „Pojūčių teatro kūrėja Karolina Žernytė.

 

Dar daugiau festivalio akcentų: menuspaustuve.lt

Festivalio bilietai: tiketa.lt

Prie festivalio programos įgyvendinimo prisideda:  Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė bei Prancūzų institutas Lietuvoje.