Festivalis „Karoliniškių ruduo“ grįžta: nuo tango improvizacijų iki Ričardo Gavelio „Pokerio“

Literatūros ir muzikos festivalis „Karoliniškių ruduo“ sugrįžta ir spalio 7–15 dienomis kviečia Vilniaus gyventojus, išsiilgusius meno, į įvairius renginius. Festivalio organizatoriai asociacija „Slinktys“ ir Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos Karoliniškių filialas siūlys prisiminti svarbias mūsų kultūrai asmenybes, tokias kaip Jonas Mekas ir Ričardas Gavelis, naujai pažvelgti į fotomenininko Antano Sutkaus kūrybą bei susitikti su šiuolaikiniais kūrėjais.

Pasak bendraorganizatorių asociacijos „Slinktys“, pernai startavęs festivalis sulaukė didelio pasisekimo – žmonės ėjo į renginius, noriai įsitraukė į diskusijas, dalijosi praturtinančiomis patirtimis, o šiemet besibaigiant vasarai jau ėmė domėtis, ar toks festivalis vyks ir šį rudenį.

„Ruduo – naujo bibliotekos sezono pradžia. Skaitytojai grįžta į biblioteką po atostogų ir vasaros darbų, yra pasiilgę kultūrinio judesio, o bibliotekos tikslas – tokį poreikį patenkinti. Festivalio „Karoliniškių ruduo“ metu labai koncentruotai, vos per savaitę, įvedame žmones į tą naują sezoną, o taip pat pristatome įdomiausias kultūros lauko naujienas“, – teigia Karoliniškių bibliotekos vedėja festivalio organizatorė Alma Matulienė.

Šių metų festivalis startuos spalio 7 d. Vilniaus televizijos bokšte Antano Sutkaus parodos atidarymu, o Karoliniškių bibliotekos erdvės šurmuliuoti pradės spalio 10-ąją. Būtent tądien bibliotekoje vyks oficialus festivalio atidarymas „Ir šventieji šoka tango“. Plati „Karoliniškių rudens“ programa sudaryta taip, kad būtų aktuali skirtingomis meno sritimis besidomintiems žmonėms: vyks filmų peržiūros, fotografijos ir tapybos parodų atidarymai, poezijos skaitymai, kūrybinės dirbtuvės, muzikinės improvizacijos. Be jau minėtų menininkų, į susitikimus pakvies rašytojos Lina Laura Švedaitė, Aldona Ruseckaitė, aktorius Andrius Bialobžeskis, režisierius Vytautas V. Landsbergis ir kitos įdomios asmenybės.

Vienas iš svarbiausių festivalio akcentų – dėmesys Karoliniškių mikrorajone gyvenusiems ir tebegyvenantiems menininkams. Šiemet į festivalį pakviesti čia gyvenantys dailininkas Arvydas Baltrūnas, rašytojas Selemonas Paltanavičius, kurį laiką šiame mikrorajone gyvenę poetai Dainius Gintalas, Antanas A. Jonynas.

Festivalyje laukiami ir mažieji skaitytojai – susitikimams su jais jau ruošiasi rašytojas Tomas Dirgėla, vertėja Miglė Anušauskaitė. Spalio 15-ąją festivalį užbaigs Ričardo Gavelio skaitymai. Šis prozos meistras, dramaturgas, publicistas taip pat gyveno Karoliniškėse.

„Karoliniškių rudens“ metu vyks knygų mugė, kurioje bus pristatomos literatūros naujienos.

Festivalį finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.