Festivalis KITOKS‘22 kviečia tapti festivalio kritikais bei rašyti apie scenos menus!

Tarptautinis festivalis vaikams ir jaunimui – KITOKS’22 jau sausio 10-15 dienomis pakvies jaunuosius lankytojus į šiuolaikinių scenos menų pasirodymus. Į Vilnių atvyksta netradicinių scenos menų kūrėjai iš Šveicarijos, Švedijos, Belgijos bei Prancūzijos, pasirodymus pristatys ir Lietuvos kūrėjai, tačiau festivalio metu svarbi ne tik  kupina atradimų pristatoma programa, bet ir edukacinė festivalio dalis, vienuoliktą kartą vyksiantis festivalis kaip įprasta, 9-12 klasių moksleivius kvies į programą – „Jaunasis kritikas“ bei startuos su nauja programa – „Scenos konTEKSTAI“!

Festivalio metu, užsiregistravę 9-12 klasių moksleiviai, turės galimybę dalyvauti „Jaunojo kritiko“ programoje, kurioje kartu su šios programos koordinatoriumi, aktoriumi, šokėju bei daugiau nei 10 metų patirtį įvairių mokymų vedimuose turinčiu Tomu Dapšausku, turės galimybę pamatyti ne tik visus festivalio pasirodymus, tačiau po jų susitikti ir su jų kūrėjais bei pasinerti į diskusijas. Šioje programoje didelis dėmesys bus kreipiamas atvirumo temai ir festivalio atsivėrimą įvairioms auditorijoms, nes dalis festivalio programos skirta ir vaikams su autizmo spektro sutrikimu bei Dauno sindromu.

KITOKS’22 festivalio metu, sausio 10-15 dienomis startuos ir nauja edukacinė programa – „Scenos konTEKSTAI“. Ši programa gimsta Menų spaustuvei išsigryninus tris strategines kryptis, aplink kurias ir sukasi organizuojami tarptautiniai festivaliai (gatvės teatro festivalis – SPOT, šiuolaikinio cirko festivalis – HELIUM, festivalis vaikams ir jaunimui – KITOKS) bei kitos programos. Ieškoma naujų būdų, kurie prisidėtų prie šiuolaikinių scenos menų vystymo. Būtent ši programa bus skirta iš arčiau susipažinti su festivalių virtuve ir skatinti rašyti apie įvairius šiuolaikinius scenos menus bei juos įtakojančius kontekstus, kurie labai dažnai lieka nepastebėti.

Užsiregistravę dalyviai, kartu su šios programos koordinatore teatrologe, kultūros žurnaliste – Ugne Kačkauskaite turės galimybę apsilankyti visuose trijuose Menų spaustuvės organizuojamuose festivaliuose (KITOKS, SPOT, HELIUM), susipažinti su užsienio kūrėjais bei dalyvauti profesionalų, rašančių apie šiuolaikinį cirką, gatvės teatrą ar kitus scenos menus, kitose šalyse, seminaruose bei susitikimuose. Tikimasi, kad būtent ši „Scenos konTEKSTAI“ programa didins apie šiuolaikinius scenos menus rašančių profesionalų skaičių bei skatins domėtis šiais netradiciniais žanrais.

Registracija į programą – „Jaunasis kritikas“ čia: https://bit.ly/Registracija_JaunasisKritikas

Registracija į programą – „Scenos konTEKSTAI“ čia: https://bit.ly/Registracija_SCENOSkonTEKSTAI

 

Daugiau apie festivalį KITOKS’22 – menuspaustuve.lt

Festivalio programą remia: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Prancūzų institutas Lietuvoje.