Festivalis-konkursas „Gaidų pynė“ kviečia pasidžiaugti muzikuojančiomis šeimomis

Štai jau antrąjį kartą Lietuvoje vyksta muzikuojančių šeimų festivalis „Gaidų pynė“, kai scenoje kartu muzikuoja vaikai, tėvai, seneliai, kiti šeimos, giminės nariai. Ši gražus renginys skirtas stiprinti šeimos reikšmės suvokimą, ugdyti šeimos narių kūrybiškumą, atgaivinti Lietuvoje namų muzikavimo tradiciją ir paskatinti šeimos narius muzikuoti drauge. Prasidėjęs koncertais Lietuvos regionuose dar gegužės mėnesį, festivalis pasibaigs rugsėjo 24 d. (sekmadienį) koncertu Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos salėje (T. Kosciuškos g. 13, Vilnius; koncerto pradžia 11 val.).

Festivalio baigiamasis koncertas žada būti įdomus ir uždegantis. Jo programoje – dalyvių konkursiniai pasirodymai trijose kategorijose: akademinės, liaudies ir pramoginės muzikos. Savo pasirodymais žiūrovus džiugins muzikuojančios šeimos iš visos Lietuvos – Jonavos, Klaipėdos, Šakių, Panevėžio, Kėdainių, Alytaus, Viduklės, Utenos, Kauno, Vilniaus. Šiemet dalyvauja ir svečiai iš užsienio – tai gausi muzikuojanti šeima iš Karaliaučiaus (Kaliningrado) srities Lazdynų (Krasnoznamensko) rajono Pilkalnio (Dobrovolsko) miesto, atstovausianti Karaliaučiaus krašto lietuvių bendruomenę.

Dainuojančios močiutė ir anūkė, kartu su sūnumi grojantis tėtis ar gausus giminės ansamblis – daugiau kaip 30 šeimyninių ansamblių iš visos Lietuvos varžosi muzikuojančių šeimų festivalyje. Vienų ansamblių šeimose muzikavimo tradicija tęsiasi iš kartos į kartą, kitus paskatino susiburti muzikos mokyklose besimokantys vaikai ar jų mokytojai, trečius – muzikos mokyklas baigę ar muziko profesiją įgiję tėvai, meilę muzikai perdavę ir savo vaikams. Kiekvienas ansamblis – savaip unikalus. Daugelis jau turi kuo didžiuotis – yra dalyvavę respublikiniuose ar net tarptautiniuose konkursuose, sukaupę nemažą koncertinę patirtį.
Muzikavimas šeimoje – tai kūrybinis džiaugsmas, kai bendrų interesų suburiami šeimos nariai dovanoja vienas kitam gražų ir prasmingą buvimą drauge, tai neišblėstantys vaikystės prisiminimai, kurie kuria šeimos kultūrinę tradiciją, perduodamą iš kartos į kartą.
Muzikuojančios šeimos – kokios jos? Kviečiame susipažinti! Padovanokite sau ir savo šeimai puikų savaitgalį – muzikos ir pramogų rasite įvairiam skoniui. Aktyvų rugsėjo sekmadienį siūlome valandėlę tiesiog atsikvėpti, pabūti su muzika ir smagiai muzikuojančiomis šeimomis. Šalia daugybės kitų dabar vykstančių visuomeninių, kultūrinių, meninių renginių, šis, vyksiantis jaukioje mokyklos koncertų salėje, turi vieną ryškų šalutinį poveikį – galite užsikrėsti noru muzikuoti šeimoje.

„Muzikuojančių šeimų festivalį „Gaidų pynė“ organizuoja Šv. Kazimiero ordinas. Festivalį iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija ir Lietuvos Kultūros Taryba.

Tad, maloniai kviečiame apsilankyti. Įėjimas nemokamas.

Atvykdami į smagią šeimos šventę, drauge pasikvieskite ir savo šeimos narius, ypač vaikučius, ar draugus. Nuoširdžiai Jūsų lauksime!