Festivalis „Nepatogus kinas“ atkeliauja į Vilniaus centrinę biblioteką

Tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ spalio 8–30 d. vėl pasklis po visą Lietuvą. Tarptautiniuose festivaliuose kruopščiai atrinktus filmus bus galima išvysti ne tik kino ir namų ekranuose – visuose Vilniaus centrinės bibliotekos padaliniouose lankytojai galės nemokamai žiūrėti visą 16–ojo „Nepatogaus kino“ programą. Kai kuriuos filmus biblioteka pakvies susiburti žiūrėti kartu, o po jų pasiliksime pokalbiams su festivalio rengėjais ir filmų kūrėjais.

Visus „Nepatogaus kino“ filmus galima žiūrėti bibliotekoje esančiuose kompiuteriuose, kuriems suteikta prieiga prie virtualios Nepatogaus kino salės, tik rekomenduojame atsinešti savo ausines. Prisijungimus prie virtualios kino salės suteiks bibliotekos darbuotojas.

„Nepatogus kinas“ ragina žiūrovus kuo labiau pajusti festivalio dvasią ir kviečia filmus žiūrėti ne tik pavieniui, bet ir specialių bibliotekose vyksiančių seansų metu. O pažiūrėjus, pasilikti drauge pasidalinti įspūdžiais ir pasikalbėti apie tai, kas tiesų svarbu. Tad visoje Lietuvoje pasklidusios bibliotekos pakvies savo lankytojus susiburti prie ekranų keliems bendriems seansams.

 

Jau artimiausiu metu kviečiame į šias filmų peržiūras

Filmo „Nothing Compares“ peržiūra + diskusija su Ramūnu Zilniu

Spalio 11 d., antradienį, 14.00 val., Vilniaus centrinėje bibliotekoje (Žirmūnų g. 6) ir Lazdynų bibliotekoje (Architektų g. 17) vyks filmo „Nothing Compares“ (rež. Kathryn Ferguson) peržiūra ir virtualus susitikimas su muzikologu, radijo laidų vedėju Ramūnu Zilniu.

Apie filmą

Plikai skusta moteris įžengia į sceną ir sausakimšame stadione pasigirsta kurtinantis nepatenkintos minios rėksmas. 90-taisiais Sinead O’Connor buvo viena kontroversiškiausių ir labiausiai nesuprastų pop atlikėjų pasaulyje, išsiskirianti savo aktyvistinėmis provokacijomis. Stiprus atlikėjos balsas ir dar stipresnė nuomonė – ji taip pranoko savo laiką, jog pasaulis jos vis dar nepasivijo. Jauna mergina, atsisakiusi tapti konformiste, nuolatos buvo stumiama į paraštes. Neįtikėtina kovos už žmogaus teises istorija, pasakojama pačios Sinead O’Connor.

Jungtinė Karalystė | 2022 | 97 min. | V
Režisierė: Kathryn Ferguson
Operatorius: Luke Jacobs
Montažas: Mick Mahon
Prodiuseriai/-ės: Eleanor Emptage, Michael Mallie
Kalbos: Anglų
Subtitrai: Lietuvių, anglų
Vertėja: Vaiva Statkaitytė

 

Filmo „Namai iš šukių“ peržiūra

Spalio 13 d., ketvirtadienį, 16 val., kviečiame į filmo „Namai iš šukių“ (rež. Simon Lereng Wilmont) peržiūrą ir virtualų susitikimą su festivalio „Nepatogus kinas“ programos sudarytojais Vilniaus centrinėje bibliotekoje (Žirmūnų g. 6) ir Naujosios Vilnios bibliotekoje (Gerovės g. 1).

Apie filmą

Rytų Ukrainoje, Lysičianske, įsikūrę laikini vaikų globos namai, kuriuose vaikai apsigyvena devyniems mėnesiams. Jei per šį laikotarpį vaikų nepasiima tėvai, jie išsiunčiami arba pas laikinus globėjus, arba į internatą. Filmas jautriai dalinasi keturių vaikų – Evos, Sašos, Kolios ir Polinos – gyvenimu „namuose iš šukių“, kuriuose jie ne tik stumia laiką, bet ir juokiasi, draugauja, liūdi ir vis laukia pasirodančių tėvų.

Danija, Suomija, Švedija, Ukraina | 2022 | 86 min. | V
Režisierius: Simon Lereng Wilmont
Operatorius: Simon Lereng Wilmont
Montažas: Michael Aaglund
Prodiuserė: Monica Hellstrom
Kalbos: Ukrainiečių, rusų
Subtitrai: Lietuvių, anglų
Vertėja: Ina Kiseliova

 

Filmo „Tai, kas lieka kelyje“ peržiūra + diskusija

Spalio 18 d., antradienį, 14.00 val., Vilniaus centrinėje bibliotekoje (Žirmūnų g. 6) ir Naujosios Vilnios bibliotekoje (Gerovės g. 1) vyks filmo „Tai, kas lieka kelyje“ (rež. Jakob Krese, Danilo Do Carmo) peržiūra ir susitikimas su festivalio programos sudarytojais.

Apie filmą

Filme „Tai, kas lieka kelyje“ žiūrovas keliauja kartu su Lilian ir jos keturias vaikais. Šeima palieka Gvatemalą ir prisijungia prie tūkstantinės minios karavano, judančio Meksikos ir JAV sienos link. Tai saugiausias būdas vienišai mamai Lilian pasiekti savo tikslą – geresnio gyvenimo svajonę.

Lo que queda en el camino
Vokietija, Brazilija, Meksika | 2021 | 93 min. | V
Režisieriai / -ės: Jakob Krese, Danilo Do Carmo
Operatoriai / -ės: Arne Büttner, Danilo Do Carmo
Montažas: Sofia Machado, Annika Mayer
Prodiuserė: Annika Mayer
Kalbos: Ispanų
Subtitrai: Lietuvių, anglų
Vertėja: Laura Stašaitytė