Festivalis SPOT kviečia į specialią diskusiją – žaidimą, kurioje Vilniaus 2050 metų judėjimo perspektyvos ir požiūriai

Menų spaustuvės ketvirtus metus organizuojamas tarptautinis gatvės teatro festivalis – SPOT, startuoja šią savaitę ir vilniečius bei miesto svečius liepos 8-11 dienomis, įvairiose viešose miesto erdvėse kvies pažvelgti į miestą kitomis akimis ir džiugins labai įvairia ir intensyvia programa. Šiais metais festivalis pasirinko ir judėjimui mieste skirta temą, daugelis festivalio pasirodymų ją puikiai papildo, o štai ketvirtadienį pirmą kartą festivalio istorijoje ir šiai temai skirta speciali diskusija – žaidimas.

„Kaip ir viso SPOT metu kviečiame festivalio lankytojus patirti naujus dalykus, o į miestą pažvelgti, tarsi jis būtų meninių žaidimų aikštelė, taip ir diskusijoje, kviesime ne tik kalbėtis apie judėjimą mieste, tačiau žaisime ir specialų žaidimą, kuris padės skatinti vaizduotę bei asmenines patirtis ir leis tyrinėti įvairius Vilniaus mobilumo ateities scenarijus iš skirtingų žmonių perspektyvų“,-pasakoja festivalio SPOT organizatoriai.

Diskusijai – žaidimui naudojamas „Nordic Urban Mobilily 2050 Futures Game“ žaidimas, kuris buvo sukurtas remiantis tyrimais, bandymais ir išsamiais interviu su judumo ekspertais. Šio žaidimo tikslas – sukurti būsimus judumo scenarijus ir tikėtinas judumo sąlygas, kurios darys poveikį mūsų judėjimui Vilniaus mieste, ateityje.

SPOT organizatoriai į žaidimą – diskusiją pakvietė vyriausią Vilniaus miesto inžinierių – Anton Nikitin, urbanistą – Donatą Baltrušaitį, kūrėją – Vladą Suncovą, režisierę Kristiną Maurusevičiūtę, Vilniaus judumo transformacijos vadovą Joną Damidavičių bei „Kablys+Skatepark“ direktorių, riedlentininką – Einių Žiūką. Šią diskusiją ves Justas Tertelis, o visą procesą iliustruos – Pijus Čeikauskas.

Tikimasi, kas šios iniciatyvos metu plačiau išnagrinėsime kaip judame mieste, ar judėjimas gali būti tvarus, ar jis patogus, kaip galime kūrybiškai žvelgti į miesto iššūkius ir kaip judėsime Vilniuje 2050 metais?

Žaidimo – diskusijos šūkis – „Mes negalime numatyti ateities, bet galime ją formuoti!“, todėl prie diskusijos – žaidimo kviečiame prisijungti, jau liepos 8 d., ketvirtadienį, 17 val., Menų spaustuvės Kišeninėje salėje.

 

Registracija į diskusiją: https://bit.ly/SPOTdiskusija

Visa festivalio programa: menuspaustuve.lt