Filmo „Olegas“ peržiūra | Baltų vienybės diena

Rugsėjo 22 dieną kasmet švenčiame Baltų vienybės dieną. Tiek Rygos centrinėje bibliotekoje ir jos padaliniuose, tiek Vilniaus miesto savivaldybės centrinėje bibliotekoje šią dieną minint tradiciškai rengiamos konferencijos, paskaitos, renginiai.

Rugsėjo 22 d., trečiadienį, 18.30 val. kviečiame į nemokamą filmo „Olegas“ (2019) peržiūrą ir literatūrinį furšetą Vilniaus centrinės bibliotekos (Žirmūnų g. 6) skaitykloje, skirtą paminėti Baltų vienybės dienai.

Renginio dalyviams būtina turėti galimybių pasą.

Filmas „Olegas“ – tai pagal tikrą istoriją sukurta drama. Emigrantas Olegas (Valentinas Novopolskis) Briuselio priemiestyje nelegaliai dirba mėsininku. Jis puikiai išmano savo amatą, tačiau po vieno nelaimingo atsitikimo yra atleidžiamas. Darbą ir stogą virš galvos Olegui pasiūlo geranoriškai nusiteikęs lenkas Andrzejus (Davidas Ogrodnikas). Apsigyvenęs su panašaus likimo žmonėmis, Olegas supranta, kad pagalba buvo tik masalas. Vyras tampa kriminalinio pasaulio ir savo praeities įkaitu.

„Olegas“ – įtempto siužeto emigracijos drama kiekvienam, kurį palietė draugų ar artimųjų išvykimas. Filmo premjera įvyko Kanų kino festivalyje.

  1. Lietuva, Latvija, Belgija, Prancūzija

Žanras: drama, psichologinis, paremtas tikrais įvykiais

Trukmė 107 min.

N-13

Subtitrai – lietuvių.

Režisierius – Juris Kursietis

Scenarijus – Juris Kursietis, Liga Celma-Kursiete

Aktoriai: Valentinas Novopolskis („Čia buvo Saša“, „Purpurinis Rūkas“, „Pelėdų kalnas“ „Nesamasis Laikas“ „Gyvatė“), Davidas Ogrodnikas („Tylis naktis“, „Paskutinė šeima“, „Noras gyventi“, ir kt.), Anna Prochniak („Baptiste“, „The Innocents“, „Warsaw‘44“ ir kt.).