Search Icon

Struktūra ir kontaktai

Dažniausiai užduodami klausimai

Pranešti apie problemą mieste

Registracija į darželius ir mokyklas

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Dokumento statuso patikrinimas

Fotografijos paroda – „Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui – 100 mirktelėjimų“

Plakatas atsisiųsti

Klubo „Fotokablys“ projektas „Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui – 100 mirktelėjimų“ truko visus 2017 metus. Mūsų tikslas – paminėti Lietuvos atkūrimo šimtmetį keliaujant po kraštą, įamžinant 1918 m. veikusias mokyklas, renkant apie jas informaciją ir surengiant fotografijų parodą šia tema.

Senąsias mokyklas pasirinkome norėdami, kad jos nebūtų užmirštos. Šiose mokyklose buvo išugdyta Lietuvos šviesuomenė, kurios pastangų dėka išsaugojome savo kalbą, kultūrą, tapatumo suvokimą – tautos vidinės laisvės pamatą.

Keliaudami ir tyrinėdami pastebėjome, kad internete pateikta informacija būna netiksli, daugelio pastatų, apie kuriuos skelbiama virtualioje erdvėje, jau nebėra, jie pakeitę paskirtį. Nemažai prieš šimtą metų veikusių mokyklų pastatų atradome kalbindami Lietuvos miestų ir miestelių gyventojus. Bendravome su istorikais, mokytojais, pažįstamais ir nepažįstamais žmonėmis, kurie suteikė vertingos informacijos, dalinosi atsiminimais, tėvų bei senelių pasakojimais. Su visa surinkta medžiaga nuo 2018 m. gruodžio bus galima susipažinti interneto svetainėje www.100m.lt.

Šioje parodoje pristatome 1918 metais nepriklausomoje Lietuvoje veikusių mokyklų pastatus, kurie dabar yra pasikeitę, renovuoti, kai kurie – sunykę, bet kartu menantys šimtametę istoriją.

Tikimės, kad projektas „Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui – 100 mirktelėjimų“ leis ne tik susipažinti su senosiomis mokyklomis, bet ir prisidės prie istorinio smalsumo ir savišvietos skatinimo.

Paroda Valdovų rūmuose veiks nuo vasario 16 d. iki vasario 26 d. Nuo Vasario 27 d. iki balandžio 6 d. ji bus eksponuojama VU Gyvybės mokslo centre, Saulėtekio alėja 7, Vilnius, o nuo balandžio 9 d. iki 20 d. bus eksponuojama Vilniaus miesto savivaldybėje, Konstitucijos pr. 3, Vilnius.

Parodos organizatorius: klubas „Fotokablys“

Klubas veikia Vilniuje nuo 2012-ųjų ir jungia daugiau nei 30 įvairios patirties, profesijų bei pasaulėžiūros žmones. Klubo nariai kartu mokosi naujų fotografijos technikų, dalinasi patirtimi, rengia kūrybines dirbtuves, plenerus, susitikimus su žinomais fotografais, dalyvauja kultūriniuose ir socialiniuose projektuose. „Fotokablys“ yra surengęs daugiau kaip 10 parodų įvairiose erdvėse ne tik Vilniuje, bet ir kituose šalies miestuose. Bendraujame ir su kitais Lietuvos miestų fotoklubais: Kauno, Klaipėdos, Tauragės, Marijampolės, Alytaus, Panevėžio, Lenkijos.

Prie šio projekto prisidėjo mūsų bičiuliai iš Kauno ir Marijampolės.

Nuotraukas parodai padėjo atrinkti fotografijos profesorius Alvydas Lukys, už vertingus patarimus dėkojame Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkui Gintarui Česoniui.

Projektą finansuoja Lietuvos Kultūros taryba.