Galerijoje TRIVIUM Dariaus Žiūros paroda „Aukso amžius“

Galerija TRIVIUM toliau pristato parodas, skirtas pirmajam atgautos Nepriklausomybės dešimtmečiui ir paskutiniam XX a. dešimtmečiui, kai formavosi Lietuvos šiuolaikinis menas.

Kviečiame į Dariaus Žiūros parodą „Aukso amžius“ galerijoje TRIVIUM (Vitebsko g. 23).

Parodoje pristatomi paskutinio XX a. dešimtmečio kūriniai, sukurti pasitelkiant vašką, parafiną ir panašias medžiagas. “Dievo pušynas” (Iš serijos ”Miręs vanduo”) dabar kabo Nacionalinės dailės galerijos nuolatinėje ekspozicijoje, o kiti, neįsigyti muziejų, liko glaustis sandėliuose ar tiesiog neturint kur laikyti buvo palikti po parodos “Sąvoka faktas” (1996) Kauno paveikslų galerijoje. Stebuklas, kad po tiek metų vienas iš jų vis dar kantriai autoriaus laukė saugyklose. Kai kurie eksponuojami objektai buvo stipriai modifikuoti laiko, kiti atrodo lyg ką tik atlieti, dar keli atkurti iš naujo, į juos žvelgiant iš dabarties perspektyvos.

Galerija TRIVIUM džiaugiasi, pristatydama parodą/pasakojimą, kvestionuojantį galimas utopijos traktuotes, sujungiantį kūrinius, jau tapusius meno istorijos dalimi, o pavadinimas “Aukso amžius” lieka kaip dviprasmiška intriga, tiesiant tiltus nuo mito iki dabarties.

Darius Žiūra gimė 1968 m. Joniškėlyje, 1991–1997 m. Vilniaus dailės akademijoje studijavo tapybą, o 2017 m. jam buvo suteiktas meno daktaro laipsnis Vilniaus dailės akademijoje. Gyvena ir dirba Vilniuje.

Paroda veiks iki rugsėjo 24 dienos.

Parodą rengia VšĮ „Artišokai“, parodos kuratorė Aistė Kisarauskaitė.

Renginio metu prašome dėvėti apsaugines kaukes ir laikytis saugaus atstumo tarp kitų lankytojų.

Parodą dalinai remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus savivaldybė.