Gatvės teatro festivalis SPOT tapo tarptautinės organizacijos nariu!

Kitų metų liepos mėnesį, Menų spaustuvės organizuojamas tarptautinis šiuolaikinio gatvės teatro festivalis – SPOT, Vilniaus gatvėse vyks jau penktąjį kartą. Kasmet festivalio programa ir svarba miestui plečiasi ir ypač džiugu, kad šį rudenį festivalis tapo tarptautinio meno viešose erdvėse tinklo „IN SITU“ nariais, ir joje kol kas vieninteliai atstovaus Lietuvą ir Baltijos šalis.

„Labai didžiuojamės ir džiaugiamės, kad artėjant penktajam – jubiliejiniam SPOT festivaliui  jau gavome tokią, tarsi išankstinę dovaną – tapome „IN SITU“ nariais. Tikime, kad ateityje rasime daugybę sąsajų su kitais šio tinklo nariais, plėtosime bendradarbiavimą su įvairių šalių menininkais, o dalyvavimas tinklo veikloje prisidės prie SPOT meninės bei edukacinės programos“,- pasakoja viena iš festivalio organizatorių Judita Strumilaitė.

„IN SITU“ tinklas jungia kūrėjus bei šiuolaikinio gatvės meno festivalius visame pasaulyje. Šis tinklas nuolat ieško įvairių jungčių tarp miestiečių, miesto erdvių tyrinėtojų, savivaldybių ar kitų institucijų, kas dar labiau įprasmintų tokio žanro, kaip menas viešuose miesto erdvėse, egzistavimą.

„Neturint studijų ir akademinio pagrindo Lietuvoje būtent šioje meno srityje, mums kaip festivaliui labai svarbu jungtis prie kitų, galinčių dalintis žiniomis ir ilgamete patirtimi. Tikimės, kad prisijungimas prie šio tinklo ne tik prisidės prie SPOT festivalio programos idėjinio vystymo, bet ir prie nuoseklesnio edukacinių veiklų organizavimo, kurios stiprina festivalį ir sukuria didesnį poveikį plėtojant meną viešosiose erdvėse būtent mūsų šalies kontekste“, – kalba viena iš festivalio organizatorių Ineta Pliekaitytė.

SPOT’21 Aftermovie – YouTube

Šiuolaikinis gatvės teatro festivalis SPOT, miestą žaidimų aikštele vėl pavers kitų metų liepos 7-10 dienomis! Jau dabar šią datą galima pasižymėti ir Vilniaus miesto gatvėse laukti daugybės įkvėpsiančių gatvės teatro pasirodymų.

Daugiau informacijos apie „IN SITU“ tinklą – IN SITU (in-situ.info)

Daugiau informacijos: menuspaustuve.lt