Georg Fridrich Hendel „Acis ir Galatėja“


Georg Fridrich Hendel „Acis ir Galatėja“

2018 m. rugsėjo 6 d. 19 val.
Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje

Muzikos vadovas ir dirigentas Juozas Mantas Jauniškis
Solistai: Viktorija Bakan, Indrė Anankaitė, Algirdas Drevinskas, Romanas Kudriašovas
Baroko operos teatro orkestras
Baroko operos teatro choras

Šis koncertas yra dovana ir Lietuvos pedagogams, kurie šią savaitę grįžta į mokymo įstaigas. Būtent prasidedančių naujųjų mokslo metų proga mokytojams ir kitiems švietimo darbuotojams dalis bilietų išdalinta nemokamai.

Georgo Fridricho Hendelio operoje „Acis ir Galatėja“  pagrindinius vaidmenis dainuos du Lietuvoje seniai girdėti solistai: sopranas Viktorija Bakan ir tenoras Algirdas Drevinskas. Baroko operos teatro organizuojamas koncertas vyks rugsėjo 6 dieną Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

Nimfos Galatėjos partiją dainuosianti Viktorija Bakan iš Lietuvos išvažiavo prieš beveik dešimtį metų. Ji dirba Vienoje (Theater and der Wien), dalyvavo įvairių operų pastatymuose Ciuriche, Antverpene, Kelne ir kituose Europos miestuose. Įsimylėjusio piemens Acio vaidmenį atliks dar ilgiau – net 25 metus – Lietuvoje negirdėtas tenoras Algirdas Drevinskas, jau du dešimtmečius dirbantis viename iš Sarbriukeno (Vokietija) teatrų ir nuolat koncertuojantis prestižinėse Europos salėse.

Dar dvi solo partijas atliks tarptautinės karjeros laiptais sparčiai kylantys jaunosios kartos dainininkai: sopranas Indrė Anankaitė ir baritonas Romanas Kudriašovas. Grieš Baroko operos teatro orkestras, dainuos Baroko operos teatro choras.

Šįmet gegužės mėnesį sukako lygiai 300 metų nuo operos „Acis ir Galatėja“ premjeros. Ji vyko Londono pakraštyje, vadinamųjų Kanauninkų rūmų, anuomet priklausiusių Čendoso kunigaikščiui, parke. Kunigaikštis Džeimsas Bridžesas (James Brydges), pats grojęs fleita ir išlaikęs 24 muzikantų orkestrą, buvo Hendelio globėjas. Jo rūmuose kompozitorius gyveno pusantrų metų (nuo 1717-ųjų rugpjūčio iki 1719-ųjų vasario) ir, be kita ko, savo geradariui dedikavo nepaprasto grožio „Čendoso himnus“ chorui, solistams ir orkestrui.

Rugsėjo 6-ąją Vilniuje koncertuos kur kas gausesnės atlikėjų pajėgos: scenoje bus beveik 40 dainininkų ir orkestrantų.

Organizatorius: Baroko operos teatras
Partneriai: Lietuvos nacionalinė filharmonija, Vilniaus miesto savivaldybė, Grimo akademija, Lietuvos karininkų ramovė
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, AB ,,Grindeks’’ filialas
Informacinis rėmėjas: 15min.lt