Gruodžio 6 d. Energetikos ir technikos muziejuje atidaroma fotografijų paroda „1937-1940 m. Vilnius šveicaro akimis“

2019 m. gruodžio 6 d., 16 val. Energetikos ir technikos muziejuje (Rinktinės g. 2) vyks fotografijų parodos „1937-1940 m. Vilnius šveicaro akimis“ atidarymas. Paroda veiks iki gruodžio 21 dienos.

Parodos išvakarėse, gruodžio 5 d., Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje (Žygimantų g. 1), vyks tarptautinė konferencija „Vilnius. Tarpukario motorizacija ir kultūra”, organizuojama bendradarbiaujant su pripažinimą pelniusiomis Lietuvos, Lenkijos ir Šveicarijos kultūrinėmis įstaigomis. Dalyvavimas konferencijoje – su vardiniais kvietimais.

Gruodžio 6 d. atidaromos fotografijų parodos lankytojai turės galimybę pamatyti nepaprastą Vilniaus ir jo gyventojų portretą, sudarytą iš Alfredo Rietmanno nuotraukų, padarytų XX a. 3-io dešimtmečio pabaigoje. Eksponuojamų darbų autorius – šveicarų inžinierius, prieš Antrąjį pasaulinį karą atsiųstas į jam nepažįstamą šalį ir miestą vadovauti Vilniaus autobusų garažui.

Ypač svarbus parodos atidarymo renginio akcentas – parodos „Dyzelino dūmuose. Šveicaras Vilniuje 1937-1940 m.” katalogas lenkų kalba, kurio tikslas – pristatyti šiuolaikiniams Vilniaus miesto gyventojams ir svečiams nežinomo autoriaus darbus. Kataloge sudėtos visos išlikusios A. Rietmanno fotografijos, taip pat jo prisiminimai apie gyvenimą Vilniuje.

Paroda ir publikacija sudaro išskirtinę galimybę pamatyti miestą, jo ritmą bei gyventojus Antrosios Lenkijos Respublikos pabaigos ir Antrojo pasaulinio karo pradžios laikotarpiu.

Parodos „1937-1940 m. Vilnius šveicaro akimis“ atidarymo renginio svečių laukia staigmenos: proginiai atvirukai, vaišės ir ypatingi eksponatai, specialiai parodai atgabenti į Energetikos ir technikos muziejų tiesiai iš Šveicarijos.

Įėjimas į parodos atidarymą laisvas.

Daugiau informacijos internete: https://www.etm.lt/gruodzio-6-d-penktadieni-atidaroma-fotografiju-paroda-1937-1940-m-vilnius-sveicaro-akimis/

Projektas finansuojamas iš Lenkijos Respublikos Kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos programos „NEPRIKLAUSOMA 2017-2022“ ir Adomo Mickevičiaus instituto programos „Kultūros platforma“ lėšų.

Projektas dalinai finansuojamas pagal 2019 m. Lenkijos Respublikos Senato globos programą „Polonijai ir lenkams užsienyje“.