Search Icon

Struktūra ir kontaktai

Dažniausiai užduodami klausimai

Pranešti apie problemą mieste

Registracija į darželius ir mokyklas

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Dokumento statuso patikrinimas

Gruodžio 9-10 d. Vilniaus mokytojų namuose festivalis „Vaikų Kalėdų sala“

Pirmą kartą Vilniuje rengiamas vaikų ir jaunimo literatūros festivalis „VAIKŲ KALĖDŲ SALA“. Festivalio tikslas – suburti vaikų knygų kūrėjų, leidėjų, skaitytojų bendruomenę į vieną erdvę pašnekesiams, bendravimui, susipažinimui ir kūrybai.

2017 m. gruodžio mėn. 9-10 d. Vilniaus mokytojų namuose vyks vaikų knygų mugė, įvairūs susitikimai su leidėjais, kūrėjais, dailininkais, muzikais. Atvyks Kalėdų Senelio padėjėjai, kurie padės rašyti laišką Joulupukki, per dvi dienas – 25 įvairių žanrų veiklos. Žingeidiems tėveliams bus patariama, kaip atrast, pamilti knygas. Mažieji ir didesni knygų gerbėjai turės didžiulį pasirinkimą „žaisti knygų mugę“, pasimatuoti knygų leidėjo batus, leistis į magišką kelionę pasakoje „Apie išėjusius pasivaikščiot makaronus“, sudalyvauti komikso ir lapės laimės dirbtuvėse, sukurti savo monstriuką. Vaikų knygų mugėje vyks užsiėmimai ir kūdikiams. Tėveliams ir seneliams edukacijos „Mankšta su knyga“, trumpi spektakliukai – istorijos iš „Pasakojimų dėžutės“.

Organizatoriai primena, kad į kai kurias veiklas reikalinga išankstinė registracija.

Programa pridedama.

Literatūros ir magiškų istorijų festivalio „Vaikų Kalėdų sala“
Vilniaus mokytojų namuose
2017 m. gruodžio mėn. 9-10 d.

Programa (atsisiųsti)

Gruodžio 9 d.

10:30-11:00 Vaikų laivas
Festivalio atidarymas. Knygų domino
Ateikite pažiūrėti dar neregėto reginio – domino, padaryto iš daugiau nei 500 knygų! Teprasideda linksmybės!

11:00 – 13:00 Vaikų laivas (12-14 m.)
Žaidžiame knygų mugę
Norėtumei vienai popietei pasimatuoti knygų leidėjo batus ir sudalyvauti TIKROJE knygų mugėje? Jei taip – šis užsiėmimas skirtas Tau.
REGISTRACIJA

11:30-12:30 Vaikų laivas (6-10 m.)
Kūrybinis skaitymas „Į kelionę!“
Su projekto Raudonos nosys Gydytojais klounais Bela ir Zigmu skaitysime Milošo Macoureko pasaką „Apie išėjusius pasivaikščioti makaronus“ ir leisimės į magišką kelionę.
REGISTRACIJA

12:00-13:00 Spalvų upė (5-12 m.)
Kūrybiškų skaitymų dirbtuvės
Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykla ir Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerija kviečia į kūrybinių skaitymų užsiėmimą, kurio metu skaitysime pasakas ir iliustruosime jų personažus.
REGISTRACIJA

13:00-14:00 Vaikų laivas (8-13 m.)
Susitikimas su Hariu Poteriu Tomu Dirgėla
Vienas populiariausių vaikų rašytojų, radijo laidos vaikams autorius Tomas Dirgėla kviečia jus į geros nuotaikos užtaisą drauge su smagiaisiais detektyvais Domu ir Tomu, nerimtai rimtu poezijos konkursu, linksma spaudos konferencija ir smagiomis dovanomis!

14:30-15:30 Vaikų laivas (10-15 m.)
Premjera! Komikso dirbtuvės su Jurga Vile ir Lina Itagaki
Kviečiame į naujos knygos „Sibiro haiku“ pristatymą ir komikso dirbtuves su teksto autore Jurga Vile ir komiksų kūrėja Lina Itagaki.
REGISTRACIJA

16:00-17:00 Vaikų laivas (6-9 m.)
Lapės laimės dirbtuvės
METŲ KNYGOS 2017 NOMINANTAS! Ar kada susimąstėte, kokia yra laimės spalva? Kūrybinių dirbtuvių vaikams sumanytoja, iliustratorė Aušra Kiudulaitė ir rašytoja Evelina Daciūtė kiekvieno susitikimo metu užduoda šitą klausimą vaikams. Ir niekada negauna vienodo atsakymo.
REGISTRACIJA

17:30-18:30 Vaikų laivas (7-13 m.)
Kalėdinė pasaka apie Tomą Seklį bei Pijų ir Nikolą
METŲ KNYGOS 2017 NOMINANTAS! Rašytoja Rebeka Una pristatys net dvi savo knygas: „Metų knygos 2017“ rinkimuose dalyvaujančią apysaką „Aš esu Tomas, seklys“ ir Kalėdinį nekalėdinį pasakojimą „Pijus ir Nikolas“. Bus ir tikrų dovanų!

19:00 – 21:00 Vaikų laivas (7-> m.)
Literatūros personažų vakarėlis
Ar esi dalyvavęs vakarėlyje, kuriame didžėjauja net trys garsių vaikų rašytojai, o šokėjų būryje – jų dar kelios dešimtys? Šis bus būtent toks. Ir neužmiršk pasipuošti literatūros personažo akcentu. Kokia šventė be karnavalo!

10:00 – 19:00 Knygų uostas
Vaikų knygų mugė

11:00 – 19:00 Kapitonų žemė
Vaikų knygos konferencija

11:00 – 18:00 Fantazijos įlanka
Skaitymo stovykla

Gruodžio 10 d.

09:30-11:30 Vaikų laivas (šeimai ir 0-4 m.)
Kalėdos – Kaladėlės
Užsiėmimas skirtas ne tik kūdikio pramogai, bet ir tėvelių ar senelių edukacijai: kaip ir ką būtų galima žaisti su mažu vaiku per Kalėdas, kai aplink daug šurmulio.

10:00-10:45 Fantazijos įlanka (7-507 m.)
Mankšta su knyga
Kadangi mėgstame skaityti, o skaitome dažniausiai sėdėdami ar ramiai gulėdami, pajudinkime kūnus nuo galvos iki kojų ir nuo pirštų iki akių prieš ir po skaitymo.
REGISTRACIJA

10:00-11:00 Krabų krantas (5-8 m.)
Didysis būtybių orkestras
„Didžiosios būtybių knygos“ autorė Kotryna Zylė paslaptis mėgstančius vaikus kviečia jungtis į būtybių orkestrą.

11:30-13:00 Krabų krantas (0-> m.)
Maištingos mergaitės pasakose
Leidykla „Dvi Tylos“ vaikų literatūros festivalyje „Vaikų Kalėdų sala“ pirmą kartą pristatys knygą „Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms“. Renginyje bus kalbama apie mergaičių įvaizdį pasakose, diskutuojama lyčių lygybės
klausimais.

12:00-13:00 Vaikų laivas (4-6 m.)
Miško kalėdos su „Riešutorto“ autoriais
Susipažinsim su Kalėdų Senelio padėjėjais Benu ir Vilija, šventiškai puošim proskyną, spalvinsim didįjį piešinį, gaminsim kepurėles ir skaitysim „Riešutorto“ knygą.
REGISTRACIJA

12:30-13:30 Fantazijos ilanka (7-10 m.)
Baisiai gražūs eilėraščiai ir jų gyventojai
Tik rašytojai ir dailininkai žino, iš kur atsiranda knygos, o susitikę su skaitytojais visas tas paslaptis ima ir išduoda. Gal tik kokias dvi pasilieka sau. Norite iškvosti ir tas? O gal išgirsti, kaip poetė Daiva Čepauskaitė skaito gražius, baisius ir juokingus eilėraščius iš naujausios savo knygos „Baisiai gražūs eilėraščiai“?
REGISTRACIJA

13:30-14:45 Krabų krantas (7-10 m.)
Istorijos iš „Pasakojimų dėžutės“ ir kūrybinės dirbtuvės
Trumpi spektakliukai pagal K.Kasparavičiaus istorijas ir kūrybinės dirbtuvės „Sukurk ypatingą svajonių puodelį“.
REGISTRACIJA

13:30-14:30 Vaikų laivas (8-13 m.)
Nesijuokti draudžiama!
Jau ne vieno miesto vaikus aplankęs linksmiausias pasaulyje rašytojo Tomo Dirgėlos ir aktoriaus Giedriaus Arbačiausko duetas kviečia į susitikimą – dainos, knygų ištraukos, juokai ir dovanos lauks tiek mažų, tiek didelių ar vidutinių!

14:00-15:00 Fantazijos įlanka (visiems)
Nupiešk patarlę
Kviečiame visus didelius ir mažus ateiti, nupiešti patarlę ir dalyvauti Kalėdiniame konkurse, kurio prizas – lietuvių-anglų patarlių knyga „Kol gyveni, tol ir mokaisi“.

14:30-15:15 Džiunglių teatras (šeimai ir 3-> m.)
Stalo teatro spektaklis – regėjimas „Avinėlio kelionė“
Spektaklis-regėjimas apie nuolankų, romų, bet drąsų avinėlį. Ar žinote, kad kiekvieno mūsų širdyje gyvena toks avinėlis? Jis veda mus klaidžiais kasdienybės takais ištisus metus. Dieną padrąsina, naktimis budi šalia, moko atleisti, džiaugtis, liūdėti ir suprasti. Avinėlio kelionė – tai kaip jis keliauja į širdį ir kaip juo nešini keliaujame mes.
REGISTRACIJA

15:00-16:00 Krabų krantas (7-10 m.)
Knygos „Ulfas ir stebuklinga barzda“ pristatymas
Metų knygos 2017 nominatas Rašytojas Virgis Šidlauskas supažindins vaikus su pagrindiniais knygos herojais, atliks nuotaikingas savos kūrybos dainas, skaitys ištraukas iš knygos, atsakys į vaikams rūpimus klausimus.

15:00-16:00 Vaikų laivas (7-9 m.)
Kūrybinis skaitymas „Sportas – tai kūryba“
Kai į pagalbą pasitelkiame fantaziją ir burtus, sportas tampa tikra kūryba. Šiame teatralizuotame skaityme bus daug persirenginėjimo, būrimo, o galiausiai – olimpinės literatūros žaidynės, kuriose pravers ne tik kūno, bet ir proto miklumas.
REGISTRACIJA

15:30-16:30 Fantazijos įlanka (7-10 m.)
Hei, Joulupukki!
Norite parašyti tokį laišką Kalėdų Seneliui, kurį jis tikrai supras? Tuomet ateikite susitikti su knygų „Dvylika dovanų Kalėdų seneliui“ ir „Kalėdų Senelis ir šamano būgnas“ vertėja Akvile Giniotaite, kuri praves trumpą praktinės suomių
kalbos pamokėlę ir kartu su jumis parašys solidų laišką Joulupukkiui.
REGISTRACIJA

16:30-17:30 Krabų krantas (7-10 m.)
Super herojų kūrimo dirbtuvės
Dirbtuvių metu dramaturgė, kūrybinio rašymo mokytoja Gailė Garnelytė susipažindins su kūrybiniu rašymu – mokysimės kurti personažą, tikrą super herojų, kuriam vėliau parašysime istoriją.
REGISTRACIJA

16:30-17:30 Vaikų laivas (9-12 m.)
Kaukas gugis ir kerų karas
Naujos knygos „Kaukas Gugis ir kerų karas“ pristatymas ir susitikimas su knygos autoriumi Justinu Žilinsku.

17:00-18:00 Fantazijos ilanka (6-11 m.)
Kuriame savo monstriuką
Kartu su scenografe Lauryna Liepaityte mokysimės jaukintis savo baimes, kurias paversime jaukiais, mielais monstriukais.
REGISTRACIJA

10:00-19:00 Knygų uostas
Vaikų knygų mugė
11:00-18:00 Fantazijos įlanka Skaitymo stovykla

Registraciją į renginius rasite www.facebook.com/vaikukaledusala/