Search Icon

Struktūra ir kontaktai

Dažniausiai užduodami klausimai

Pranešti apie problemą mieste

Registracija į darželius ir mokyklas

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Dokumento statuso patikrinimas

Grupės „Devyni vėjai“ tapybos paroda „Kelionė laiku“ Vilniaus centrinėje bibliotekoje

Vilniaus centrinėje bibliotekoje (Žirmūnų g. 6) kviečiame pamatyti grupės „Devyni vėjai“ tapybos parodą „Kelionė laiku“.

Lietuvos istoriją esame pripratę matyti juodai baltą – istorinėse nuotraukose, vadovėliuose, kino kronikose. Bet juk nieko nėra spalvingesnio už gyvenimą, ypač, jei pasakojama tapybos kalba!

Devyni vėjai“ kviečia pasinerti į kelionę laiku ir spalvingai apkeliauti atkurtos Lietuvos šimtametę istoriją per 12 mėnesių. Smagios tarpukario istorijos, pirmieji kartai, skaudūs ir džiaugsmingi mūsų tautos įvykiai, patyrimai, lydėję mus per pastarąjį šimtmetį – šiomis temomis improvizavo grupės „Devyni vėjai“ tapytojai, kurdami šimtmečiui skirtą kalendorių.

13 paveikslų, 13 pamąstymų, interpretacijų svarbiomis, įdomiomis, reikšmingomis ir žaismingomis mūsų istorijos temomis. Kiekvienas paveikslas – tai šimtmečio mėnuo, sava istorija, sava interpretacija ir atskira tapybinė kelionė.

Vilniečių menininkų grupė „Devyni vėjai“ drauge kuria jau daugiau nei dešimt metų. Devynvėjininkus subūrė esminė, bendroji patirtis – Savicko dailės mokykla. Visi „Devyni vėjai“ nariai – šios mokyklos absolventai, kuriuos vienija aistra tapybai ir bendri meno projektai. „Devyni vėjai“ surengė daugiau nei 30 tapybos parodų Lietuvoje ir užsienyje, nuolat dalyvavauja pleneruose, kūrybinėse stovyklose.

Tapybos darbų kalendorius – kasmetis grupės leidinys, skirtas sau ir bičiuliams. Šįkart – dar ir šimtametei atkurtai Lietuvai.

Trečiajame aukšte eksponuojami „Devyni vėjai“ autorių darbai iš vasaros plenerų. Tai – dar viena kelionė laiku. Tik šįkart jau ne šimtu metų atgal, o pusmečiu pirmyn – į vasarą, kurios taip visi pasiilgom.

Gerų patirčių, smagios tapybinės kelionės!

Paroda veiks iki kovo 3 d.