HELIUM festivalis skelbia ir lietuvišką šiuolaikinio cirko programą!

Menų spaustuvės organizuojamas tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis HELIUM, vyks rugsėjo 6-11 dienomis, skirtingose Vilniaus lokacijose. Praėjusią savaitę festivalio organizatoriai jau atskleidė visą festivalio užsienio programą, kurioje belgų trupės „Post uit Hessdalen“ muzikinis žmonių ir robotų pasirodymas – „MAN STRIKES BACK“, kvapą gniaužiantis belgų kūrėjų „MOVEDBYMATTER & Collectif Malunés“ cirko spektaklis – „BITBYBIT“, kuriame klasikinė cirko technika susijungs su įtaigiu pasakojimu apie du neišskiriamus brolius bei jų kuriamu pavojingu traukos ir fizinių galimybių žaidimu, o taip pat pasirodymą surengs dar viena belgų trupė „There There Company“ su itin jautriu darbu „CARRYING MY FATHER“, kurio metu scenoje įvyks skirtingų kartų susidūrimas, kai šiuolaikinio cirko atlikėjai pasirodys kartu su savo tėčiais ir  švedžių kolektyvo „Mighty Performing Arts Collective“ pasirodymas – „BREAST IN PEACE“, kuris žais su krūtų sąvoka, siekdamas nustebinti, pašalinti gėdą, sužadinti juoką bei išplėsti požiūrį apie krūtis tiek viešoje, tiek asmeninėje erdvėje. Prie šių itin skirtingų disciplinų šiuolaikinio cirko pasirodymų šiandien skelbiama ir lietuviška HELIUM festivalio programos dalis!

Pirmąją festivalio dieną, rugsėjo 6-ąją Menų spaustuvės kieme lauks nemokamas įžanginis festivalio pasirodymas – „7 MINUTĖS“. Tai jaunųjų kūrėjų K. Bujanausko, L. Vervečkos, I. Juškevičiūtės, L. Dirsės, T. Stonio ir Ž. Dubnikovaitės darbas sujungiantis tris skirtingas meno sritis. Šiais metais ši komanda laimėjo Menų spaustuvės programą „Atvira erdvė“ ir liepos pradžioje spėjo šio darbo eskizą pristatyti gatvės menų festivalyje SPOT. Tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio HELIUM metu žiūrovams bus pristatomas šio darbo baigtinis variantas. „Susitelkimas išblaško, o atsitiktinės gyvenimo aplinkybės nejučia sustato viską į vietas. Vis dėlto žengti žingsnį per slenkstį į nežinomybę pasirodo saugiau nei neperžengus jo išlikti ramiam ir neblaškomam. Vieno žmogaus kelias per save virsta tik ilgo proceso dalimi – koks šis procesas bei koks šios kelionės tikslas nežino net pats artistas“,- taip šį pasirodymą pristato jo kūrėjai.

Praėjusių metų festivalio programoje žiūrovai išvydo ir darbo „UP TO THIS POINT“ eskizą, kuris šių metų programoje taip pat bus pristatomas kaip baigtinis šiuolaikinio cirko spektaklis. Šį darbą pristatys šiuolaikinio cirko trupė „Taigi cirkas“, kuri suformuota 2016 metais Vilniuje, o pagrindinis jų siekis – atvirai pasakoti istorijas, kylančias iš asmeninių ir kolektyvinių patirčių bei cirko disciplinas pasitelkti kaip terpę dalinimuisi ir susijungimui. Darbas „UP TO THIS POINT“ tyrinėja sąryšio taškus tarp trijų cirko menininkų praktikos: visi jų randa savo menines raiškos priemones sudėtingomis sąlygomis. Kaip jų kūnai keičiasi, ir kaip tai paveikia jų psichologinę būseną, kaip jų mintys pasiekia jų kūnus? „Kabu įsipainiojęs, įrėmintas, apribotas. Aš ridenausi ir manimi ridenosi, buvau išsuktas, įsisukęs ir persuktas, sužalotas ir pagijęs, sužlugdytas, atgimęs, pamiršęs kvėpuoti, pametęs širdį – GYVAS“, – taip šį darbą pristato jo kūrėjai.

Spalvinga festivalio HELIUM programa, ne tik kvies į jautrius, juokingus ir kvapą gniaužiančius pasirodymus, tačiau rengs ir įvairius edukacinius užsiėmimus, apie kuriuos jau visai netrukus!

Visa festivalio programa – menuspaustuve.lt

Dalis festivalio pasirodymų skirti „Vilnius 700“ programai.

Festivalio partneriai: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė.