Į Bernardinų sodą ir Sapiegų parką sugrįžta vasaros skaityklos

Pirmą vasaros dieną pradeda veikti net dvi Vilniaus centrinės bibliotekos skaityklos po atviru dangumi – Bernardinų sode ir Sapiegų parke.

Bernardinų sodo vasaros skaitykla vilniečius ir miesto svečius pasitiks jau ketvirtąjį sezoną. Iki pat rugsėjo 12 d. veiksianti skaitykla siūlys rinktis iš daugiau nei 500 knygų suaugusiems ir vaikams. Profesionalūs bibliotekos darbuotojai patars ir padės išsirinkti skaitinius įdomiam laisvalaikiui, miesto svečiai ras literatūros apie sostinę, lankytinas vietas, galės žaisti stalo žaidimus, naudotis nemokamu internetu. Mažieji skaitytojai čia taip pat ras pramogų: dėlionės, lauko žaidimai, spalvinimo ir piešimo reikmenys. Kaip ir kasmet Vilniaus centrinė biblioteka skaitykloje siūlys dalyvauti renginiuose – knygų pristatymuose, diskusijose, filmų peržiūrose ir kūrybinėse dirbtuvėse.

Skaitykla Bernardinų sode dirbs antradieniais – sekmadieniais nuo 10.00 iki 20.00 val. Pirmadieniais ir švenčių dienomis skaitykla neveiks.

Nuo birželio 1 d. trečią sezoną pradės vasaros skaitykla Vilnius Tech Parke. Antakalnio Sapiegų parko teritorijoje iki pat spalio veiksianti skaitykla siūlys rinktis iš daugiau nei 300 knygų suaugusiems ir vaikams. Parko lankytojai galės rinktis skaitinius įdomiam laisvalaikiui, laiką leisti patogiai įsitaisius ant hamakų, parko suoliukų ar čia pat veikiančiose kavinėse. Skaitykla dirbs pirmadieniais – penktadieniais nuo 8.00 iki 20.00 val., savaitgaliais – nuo 10.00 iki 20.00 val.

Kasmet Bernardinų sodo ir Sapiegų parko skaityklose per dieną apsilanko 250 lankytojų, o visos vasaros metu – virš 26 000 lankytojų. Vilniaus centrinė biblioteka džiaugiasi, kad vasaros skaityklos yra mėgstamos ir gausiai lankomos bei tikisi, kad šią vasarą nestigs saulėtų ir šiltų dienų lesiančių mėgautis skaitymo džiaugsmais gamtos apsuptyje.

Bernardinų sodo ir Vilnius Tech Parke vasaros skaityklos rengiamos Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis siekiant užtikrinti turiningą laisvalaikį žaliose Vilniaus erdvėse. Sklandų Sapiegų parko vasaros skaityklos darbą padeda įgyvendinti Vilnius Tech Park ir Taste Map Coffee.