Į miestą gruodžio 28-30 dienomis atsiaučia ketvirtasis šokio festivalis „Pūga“

Artėjant šventėms dažnas laukiame sniego, nušviečiančio tamsųjį metų laikotarpį. Ir net lengva pūga, jei esame saugiai namuose su artimais – nebaisi, o jauki. O kas, jei oro sąlygos nedžiugina, o norisi lyst iš namų?

Low Air Vilniaus miesto šokio teatras ketvirtus metus iš eilės tarp Kalėdų ir Naujųjų metų kviečia į šokio festivalį „Pūga“, kurio metu organizuojami judesio užsiėmimai, pristatomi jaunųjų kūrėjų darbų eskizai, šokio premjeros ir rodomi jau įvertinti spektakliai. Šių metų programa dar labiau plečiasi ir turinio, ir lokacijų atžvilgiu. „Prieš keletą metų susimąstėme, kad tarp žiemos švenčių trūksta kokybiškų aplinkybių susitikti su draugais ir kolegomis, o kartu matėme, kad tuo metu vykstantys renginiai susilaukia didelio žiūrovų dėmesio. Pasiryžome rengti festivalį, kurio turinį iš pradžių formavome iš savo repertuaro, bet šiandien jau esame pasirengę pristatyti ir kūrėjus iš užsienio. „Pūga“ yra savotiška  kūrybiška eksperimentavimo erdvė, kurioje norime kurti tarpušvenčio festivalį Vilniui” – dalijasi Low Air įkūrėjas, choreografas ir prodiuseris Laurynas Žakevičius.

Pasinerkite į „Pūgą” gruodžio 28-30 dienomis pamiltose kultūros vietose Vilniaus širdyje:

Gruodžio 28 d. 18:00-19:30 val., Low Air šokio mokykloje (Gedimino pr. 2a)

Festivalis šiemet prasidės šokio improvizacijos sesija, suburiančia visus, mėgstančius judėti šokio ritmu. Šokėjų bendruomenėje dažnai vartojamas terminas „improvizacija“ taps pagrindiniu šventės akcentu – sesijoje judesys bus kuriamas „čia ir dabar”. „Improvizacija šokėjams yra vaizduotės šventė, dar viena galimybė susitikti, pažinti, atrasti. Šventinis laikotarpis tik sustiprina norą burtis į bendraminčių ratą. Muzika sesijoje dalinsis didžėjus, Adas Gecevičius, sujungdamas garsus į vientisą muzikinį srautą, drauge kursime savitą kultūrinį judesio ir muzikos identitetą. Iš trumpalaikių judesių, energijos, kvėpavimo ir ritmų signalų mes, šokantys, įkvėpsime didžėjų, o jis – mus, taip drauge keisimės nuolatiniu informacijos srautu. Improvizuosime, švęsime spontaniškumą ir laisvę kūnuose” – sako Low Air įkūrėja, choreografė, kūrybos vadovė Airida Gudaitė.

Gruodžio 28 d. 21:00-22:00 val., Lukiškių kalėjime 2.0 (Lukiškių skg. 6)

„Pūga” toliau kvies į buvusį Lukiškių kalėjimą, kuriame įvyks choreografo Mariaus Eidrigevičiaus monospektaklio „Vyrsmas” premjera. Spektaklis – sufleruoja ir pavadinimas – judesio ir audiovizualine raiška prabils apie vyriškumo sampratą ir virsmą, remiantis asmeninėmis kūrėjo patirtimis. „2022 metai ,,Vyrsmui” buvo lėti, bet turiningi metai, – dalijasi M. Eidrigevčius. – Pristačiau spektaklio eskizą skirtinguose festivaliuose bei pirmąją premjerą Kauno miesto kameriniame teatre. Artėjanti premjera Vilniuje kelia smalsumą, kaip mums su komanda pavyks neįprastoje erdvėje pritaikyti visa tai, kas jau sukurta.”

Gruodžio 29 d. 18:00-19:15 val., Menų spaustuvėje (Šiltadaržio g. 6)

Išmokti kiečiausius šokio judesius tiesiog vakarėlio metu? Misija įmanoma. O kai muziką diktuoja gyvai grojantis ir į publiką reaguojantis DJ – neįtikėtinai smagu! Low Air kviečia į netradicinę šokio pamoką, kurioje jausiesi atsipalaidavęs lyg gerame vakarėlyje ir tuo pačiu galėsi išmokti įvairių  hip-hop ir house social judesių judesių iš šokio profesionalų.

Gruodžio 29 d. 19:30-20:30 val., Menų spaustuvėje

Vakaras tęsis Menų spaustuvėje, kur energingiems šokiams ir nuoširdiems pokalbiams kvies spektaklis „me two / Savoj krūvoj”, pelnęs kritikų ir publikos pripažinimą drąsiomis, nuoširdžiomis, paliečiančiomis istorijomis, išskirtine muzika ir scenografija. Apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi, apkeliavęs Lietuvą ir pristatytas Prancūzijos, Vokietijos ir Anglijos žiūrovams, spektaklis paskutinį kartą šiais metais bus rodomas Vilniuje.

Gruodžio 30 d. 19:00-20:00 val., Menų spaustuvėje

Paskutinį festivalio vakarą pradės žaismingas trio – šokėjai M. Eidrigevičius, Ema Senkuvienė ir Greta Snitkutė pristatys spektaklio „Tiesa-drąsa” eskizą. Spektaklis siekia atkreipti dėmesį į senosios kartos kolektyvinę pasąmonę, požiūrį į (ne)norą keisti(s) ir pokyčių svarbą visuomenėje. „Spektaklyje žaisime gerai žinomą žaidimą „Tiesa-drąsa“ bei kviesime žaisti žiūrovus. Tik kas yra drąsa? Ar drąsai reikalinga tiesa? O tiesai?“ – klausia spektaklio kūrėjai.

Vėliau šokis tęsis ekrane, kuriame bus parodytas ukrainiečių trumpametražis šokio filmas „Tell Me – Де Ти?”, pasakojantis apie filmo kūrėjų karo patirtį Ukrainoje. „Keturi šokėjai filme gilinasi į sunkias emocijas ir ribines būsenas, kurias palieka karas, išreikšdami jas šokiu, poezija ir vaizdiniu pasakojimu. Svarbu tai pamatyti dabar, kai Ukrainos miestus kasdien terorizuoja rusijos kariuomenė”, – dalijasi filmo režisierė Maria Koreneva ir prodiuseris Sandro Garibashvili.

Gruodžio 30 d. 21:00-23:00 val., klube Opera social house (J. Lelevelio g. 4)

Festivalį uždarys all-styles šokio kovos, kuriose skambės plojimai ir palaikymo šūksniai už tuos, kurie sušoks įspūdingiausiai. Improvizuodami šokio kovų dalyviai atskleis skirtingų gatvės šokio stilių technikas, šokiu pristatys ir savo identitetą. „Gruodis – dovanų mėnuo. Be skirtingų žanrų gyvų pasirodymų ir vakarėlių Opera social house, kviečiame uždėti praėjusių metų tašką plevėsuojant hip-hop kultūros vėliavoms. Visad jautėme, jog kultūra, ateinanti iš gatvės, yra pati tikriausia ir moderniausia, juk kasdienos įžvalgose gimsta poezija, ritmai, judesiai, kurie taikliausiai atspindi, kaip ir kuo dabar gyvename, kaip jaučiamės” – dalijasi klubo kultūrinės veiklos vadovas, aktorius, režisierius Paulius Markevičius.

Vakarą pratęs vakarėlis, kuris tęsis tiek ilgai, kiek norėsis.

Dalis festivalio renginių nemokami, reikalinga registracija. Į mokamus renginius bilietus platina Bilietai.lt

Daugiau informacijos: www.lowair.lt