Iki kitų metų su vilniečiais atsisveikina Bernardinų sodo vasaros skaitykla

Pačiame sostinės centre – vilniečių ir miesto svečių pamėgtame Bernardinų sode jau trečią vasarą veikė Vilniaus centrinės bibliotekos organizuojama vasaros skaitykla. Vilniaus savivaldybės lėšomis Bernardinų sode visą vasarą veikusioje skaitykloje galima buvo rinktis iš daugiau nei 500 knygų suaugusiems ir vaikams, taip pat – leidinių anglų bei rusų kalbomis. Skaityklos fondas sulaukė ir dovanų – naujausių Lewben Art Foundation meno albumų.

Kartu su Lietuvių autorių laisvalaikio lyga rengėme kūrybos skaitymų festivalį, su Krokuvos biblioteka kvietėme stebėti Nacionalinių Lenkijos skaitymų transliaciją iš Lenkijos. Bendradarbiaujant su Kvapų namais siūlėme pajausti dar didesnį knygų skaitymo malonumą – atrinkome ir pagal vietovę, nuotaiką bei siužetą pritaikėme knygoms būdingus kvapus. Kvietėme žaisti Jenga žaidimą ir prisijungti bei sužinoti apie Eurodesk informacinį tinklą, su menininku Mariumi Vinsku organizavome kūrybines popieriaus marmuravimo Suminagaši technika dirbtuves.

Surengti Astos Jolantos Miškinytės naujausios knygos „Ir tada jie išplaukė“, Rasos Sagės „Burbulas. Apie pasaulį be vaikų“ pristatymai, susitikimas su knygos „Apie ką kalba mamos“ autore Egle Vankeviče, pokalbis apie terapinių pasakų vaikams naudą surašytoja, knygų apie pelėdą Drūliją autore bei studijos „Mamų Dainos“ įkūrėja Inga Narijauskiene.

Parodos „(Dirbančios) motinos portretas“ autorė dr. Egle Kačkutė pristatė savo kūrybą ir kalbėjo itin aktualia  migracijos tema. Kartu su Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centru rengėme trėmimų 80-mečiui skirtą pokalbį bei tęstinio daugiatomio leidinio „Lietuvos gyventojų genocidas“ sudarymo bei leidybos istoriją.

Skaitykloje dirbo profesionalūs bibliotekos darbuotojai, kurie patarė ir padėjo išsirinkti skaitinius įdomiam laisvalaikiui. Gero laiko praleidimo užtikrinimui parke skaitykla siūlė pramogas visai šeimai – stalo žaidimus, piešimo ir spalvojimo priemones vaikams, nemokamą internetą. Per dieną vasarą skaitykloje apsilankė vidutiniškai 150 žmonių, o per visos vasaros metu skaičiuojama daugiau nei 8 000 lankytojų.

Skaityklos organizatoriai patenkinti, kad vasara džiugino geru oru ir leido mėgautis skaitykla po atviru dangumi.

Rugsėjo 24 d. 20.00 val. Vilniaus centrinė biblioteka jungiasi prie Festivalio „Kultūros naktis“ ir kviečia į paskutinį susitikimą Bernardinų sodo vasaros skaitykloje –  nemokamą filmo „Quo Vadis, Aida?“ (2020) peržiūrą. Tai 2021 m. festivalio „Kino Pavasaris“ daugiausiai žiūrovų simpatijų sulaukęs filmas pasakojantis apie įvykius nutikusius Bosnijoje 1995-ųjų liepą.

Daugiau informacijos apie renginį čia.