Įspūdingas Vilniaus mokytojų namų akordeonų orkestro CONSONA koncertas

Vakar orkestras CONSONA įspūdingu koncertu paminėjo savo kūrybinės veiklos 20-metį. Perpildytoje Vilniaus rotušės salėje vos tilpo orkestro gerbėjai, kolegos, mokiniai, orkestrantų artimieji, garbūs svečiai.

Vilniaus savivaldybės mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė perdavė mero Remigijaus Šimašiaus sveikinimo ir padėkos raštus – vadovui profesoriui Ričardui Sviackevičiui ir orkestro muzikantams. Mero pavaduotoja sveikindama kolektyvą pasidžiaugė, kad orkestras CONSONA yra vienintelis profesionalus tokio žanro ir sudėties kolektyvas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Padėkojo už Vilniaus miesto garsinimą dalyvaujant konkursuose, festivaliuose Lietuvoje ir įvairiose užsienio šalyse. Nuoširdžius sveikinimo žodžius išsakė monsinjoras Voicechas Gurlickis ir kiti svečiai.

Šventiniam koncertui orkestras parengė 5 premjeras. Skambėjo originalūs šiuolaikinės muzikos kūriniai ir populiarioji klasika. Daugumą kūrinių instrumentavo kolektyvo muzikantė Janina Ungurė. Neapsakomą emociją koncerto žiūrovams suteikė ne tik profesionalus orkestro muzikavimas, bet ir solistai: operos dainininkė Agnė Stančikaitė, akordeonininkas Raimonds Ungurs ir jaunasis ksilofonininkas Jonas Filmanavičius.

Orkestro gyvavimo pradžia 1997 m. Subūręs orkestrą ir formuodamas jauno kolektyvo grojimo manierą bei repertuarą, profesorius Ričardas Sviackevičius pradėjo ieškoti naujų nišų jo veiklai. Ilgainiui šie kūrybiniai ieškojimai virto gyvybingomis gastrolėmis ir intensyviais koncertiniais pasirodymais Lietuvoje ir užsienio šalyse: Vokietijoje, Suomijoje, Austrijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Vengrijoje, Graikijoje, Norvegijoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Rusijoje. Orkestrui kurį laiką taip pat vadovavo ir dirigavo Rita Auksoriūtė bei Vladimir Voskan. „Consonos“ profesionalumas įvertintas ir Italijoje vykusiame konkurse „Premio Cita di Castelfidardo“ – suteiktas laureato vardas.

Orkestro repertuare sutinkami ne tik įvairūs laikmečiai, epochos ir stiliai, čia skamba pasaulio muzikos klasikų, įvairių šalių autorių, Lietuvos kompozitorių sukurti ir akordeonų orkestrui instrumentuoti opusai: S.Moniuškos, K.M.Vėberio, N.Rimskio-Korsakovo, A.Piazzollos, J.Naujalio, M.Vaitkevičiaus, G.Verdi, Ch.Guonod, J.Strauss, D.Šostakovičiaus bei daugelio kitų kompozitorių kūriniai „Consona“ nuolat ieško inovatyvių sprendimų, bendradarbiauja su garsiais Lietuvos ir užsienio solistais ir atlikėjais: vokalistėmis Zita Martinavičiūte, Natalija Krauter, Vida Taurinskaite, Agne Stančikaite, marimbininku Sauliumi Auguliu, saksofonistais Kęstučiui Vaiginiumi, Juste Sakalyte, ksilofonininku Jonu Filmanavičiumi, akordeonistu Raimonds Ungurs ir daugeliu kitų atlikėjų.

Orkestras skelbia, kad kūrybinės veiklos 20-metis ne pabaiga, o naujų potyrių, didžių darbų ir idėjų pradžia.