Išskirtinis projektas Lietuvoje: virtualioje erdvėje keičiasi vaikų likimai

Naujienų portalas 15min kiekvienais metais remia ir globoja 24 nevyriausybines organizacijas ir gerumo iniciatyvas, kurios kasdieniais darbais prisideda prie taip reikalingų pokyčių mūsų šalyje.

Džiaugiamės, kad Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos projektas „Atvirumo s@la vaikui ir šeimai“ pateko į portalo 15min globojamų iniciatyvų sąrašą ir apie mūsų gerus darbus bus kalbama garsiau!

15min pasakojimą apie projekto „Šiemet buvau geras“ laureatus Jaunimo dienos centrą „Mūsų namučiai“ ir projektą „Atvirumo s@la vaikui ir šeimai“ galite pamatyti čia.

Iniciatyvos ir organizacijos tampa 15min projekto „Šiemet buvau geras“ ambasadorėmis, o jų darbai ir gerieji pavyzdžiai viešinami visus metus portale, taip pat kiekvienai organizacijai ir iniciatyvai 15min dovanoja po 1 milijoną reklaminių skydelių parodymų portale, kad visuomenė kuo plačiau susipažintų su jų veiklomis.

Vaikų ir jaunimo dienos centro projektas „Atvirumo s@la vaikui ir šeimai“ – tai 2015 m. technologijų pagrindu sukurta, analogų ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje neturinti, virtuali biblioterapijos platforma. Šios virtualios platformos teikiamų paslaugų tikslas – vaikų, paauglių ir suaugusiųjų jų šeimų narių psichikos sveikatos stiprinimas, harmoningų santykių bei tarpusavio ryšių palaikymas, ypatingai socialinėje atskirtyje esančioms šeimoms.

Dalyviai pokalbių seansų metu dalyvauja su savo susikurtu „avataru“, todėl gali jaustis saugiai, nes kitų grupės dalyvių atpažįstami tik pagal virtualią išvaizdą ir susikurtą vardą. Seanso metu psichologas skaito trumpą biblioterapinį, diskusiją skatinantį, tekstą. Dalyviai kviečiami drąsiai reikšti savo mintis, diskutuoti. Sužaidybinta virtuali biblioterapijos platforma padeda vaikams ir jaunimui, bei suaugusiems jų šeimų nariams (vaikų ir tėvų grupės yra atskiros) atsiverti, kalbėtis su specialistu ir ieškoti galimų problemų sprendimų.

Išskirtinis projektas Lietuvoje: virtualioje erdvėje keičiasi vaikų likimai//15min.lt [interaktyvus]. 2020.12.13 [žiūrėta 2020 m. gruodžio 15 d.]. Prieiga per internetą: <https://www.15min.lt/video/isskirtinis-projektas-lietuvoje-virtualioje-erdveje-keiciasi-vaiku-likimai-192442?fbclid=IwAR31zVxI8yl3A1XlFM_yJ3z0JhdvLaPPBRpKzCtqyTyFz4nIzul3zRs-C8o>