Ištvaną Kvik karantino laikotarpis įkvėpė sukurti naują kūrinį – maldą

Kartantino metu daugelis Lietuvos atlikėjų susiduria su sunkumais dėl nukeltų koncertų, tad visą dėmesį skiria kūrybai. Karantino laikotarpiu žinomas dainininkas, romų grupės SARE ROMA lyderis Ištvanas Kvik su kolegomis kurti taip pat nenustoja. Klausytojams pristato ką tik įrašytą kūrinį – maldą, skleidžiančią viltį apie sveikesnį rytojų.

Ištvanas Kvik pasakoja, kad šiuo nelengvu laikotarpiu grupės nariai, būdami atskirai, kartu įrašė jautrų kūrinį – maldą Dievui. „Tai kūrinys – malda už tuos, kurie serga, už tuos, kurie saugosi, išgyvena, už visus žmones. Prasidėjus pandemijai buvo labai neramu – pergyvenome už artimuosius, pagyvenusius žmones, už medikus – ar susitvarkysime, ar sugebėsime? Dabar matau, kad mes visgi esame vieningi ir su Dievo pagalba viskas bus gerai. Tad dainoje prašome Dievo padėti, gelbėti ir leisti likti kartu su artimaisiais. Viskas pasaulyje priklauso nuo Dievo ir nuo mūsų pačių. Mylėkime vienas kitą ir saugokime. Išmokime džiaugtis bendravimo akimirkomis, branginti kiekvieną akimirką, praleistą su artimaisiais“, – sako grupės lyderis Ištvanas Kvik.

Daug bendrauti pripratusiems romams karantinas padiktavo kitas gyvenimo taisykles. Tad ir naujo kūrinio įrašas buvo daromas kiekvienam atlikėjui esant namuose. Ištvanas Kvik neslepia, kad karantinas tapo tikru išbandymu prie aktyvaus gyvenimo būdo pripratusiam atlikėjui: „Visuomet gyvenau labai aktyvų gyvenimą, tad turbūt nei dienos nebūdavo, kad būnu namie ir niekur nevykstu. Visgi, karantino metu stengiuosi laikytis visų rekomendacijų: niekur neiti, o su artimaisiais bendrauti informacinių technologijų pagalba. Iš pradžių atrodė gana keista, tačiau daugiau laiko praleisdamas su šeima atrandu tokių mažų dalykų, mielų smulkmenų, kurių anksčiau net nepastebėdavau. Tai mane žavi.“

Ištvanas Kvik pasakoja, kad tarp atidėtų planų karantino metu – ir svarbiausias romams metų renginys – Tarptautinė romų diena. Jos proga balandžio mėnesio 26 d. Lietuvos romų bendruomenė ir SARE ROMA organizavo tarptautinį romų kultūros festivalį GYPSY FEST 2020, kuris, deja, šį pavasarį nebeįvyks. Daugybės svečių iš užsienio laukiantys organizatoriai renginio laukusius gerbėjus kviečia susitikti rudenį. „Festivalį nukėlėme į rudenį – rugsėjo 20 d. Labai tikimės, kad Dievas mūsų maldas išgirs ir tuo metu jau visi galėsime kartu džiaugtis, susitikti, apsikabinti ir pasveikinti vienas kitą,“ – sako Ištvanas Kvik.

Šis kūrinys dalyvauja konkurse, tad galima už jį balsuoti, socialinio tinklo Facebook paskyroje paspaudus mygtuką „patinka” : https://www.facebook.com/EuropeanRomaInstituteERIAC/videos/797712097301220/