Įvairiausio žanro muzikos atlikėjai iš Lietuvos ir užsienio atliks dainas bardiškai bei kvies plėsti kūrybines pažintis!

XIX kartą rengiamas dainuojamosios poezijos festivalis – „Tai – aš“ įsibėgėja ir penktadienį lankytojus kviečia į dar vieną ypatingą koncertą, kuriame tradiciškai įvairaus žanro muzikos atlikėjai dainas atlieka bardiškai.

Šį penktadienį, į Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčios sceną sugrįžta Saulius Bareikis bei Jokūbas Bareikis su žmona Dominyka bei dukromis. Groti festivalyje su visa šeima tradicija užgimė dar 2017 metais, prieš porą metų festivalio scenoje Jokūbas Bareikis surengė pasirodymą su tėčiu, o šiais metais pagaliau scenoje ir vėl visa šeima, kuri muzikaliai labai skirtinga, kiekvienas atskirai mėgstantis atlikti skirtingus muzikinius žanrus, šįkart programoje žada atskleisti lietuviškų liaudies dainų grožį.

Taip pat šių metų „(Ne)Bardai bardiškai“ festivalio koncerte pasirodys Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro jaunimo choras „Melomanai“, kurie paruošė specialią programą su Neda Malūnavičiūte bei Olegu Ditkovskiu. Jaunimo choras „Melomanai“ susibūrė 2011 metais bei atlieka klasikinius chorinės muzikos kūrinius bei pačių aranžuotas lietuvių liaudies ir kitų autorių dainas. Choro „Melomanai“ nariai ne tik dainuoja, tačiau ir puikiai groja įvairiais instrumentais, todėl kartais iš choro transformuojasi ir į orkestrą. 2015 metais choras buvo apdovanotas – „Aukso Paukšte“, o šių metų festivaliui ir savo gyvavimo dešimtmečiui parengė naują programą kartu su Neda Malūnavičiūte bei Olegu Ditkovskiu. „Ieškojome naujų formų, galimybių bei laužėme tradicijas sujungdami du atskirus muzikos žanrus – chorinį ir dainuojamosios poezijos, į vieną. Tikimės, kad būtent ši dainuojamosios poezijos ir chorinės muzikos sintezė tapusi projektu – „Nieks nematė“, dar labiau paskatins meno mėgėjų ir profesionalių atlikėjų bendradarbiavimą bei populiarins šiuos muzikos žanrus“,- teigia „Melomanai“.

„(Ne)Bardai bardiškai“ programoje pasirodys ir festivalio svečiai iš Airijos, Prancūzijos bei JAV. Šiame koncerte pasirodymą surengs dainininkė – Evelyne Gallet (Prancūzija), kuri savo pasirodymuose istorijas ir jausmus perteikia ne tik gitara ir balsu, tik jai būdingu savitu muzikos stiliumi, tačiau ji taip pat mėgsta publiką prajuokinti iki ašarų. Savo dainose Evelyne kalba apie laisvę mylėti ir gyventi taip, kaip norime ir visai nesvarbu, ką pagalvos kiti!

Penktadienio vakarą Šv. Kotrynos bažnyčios scenoje išvysime ir amerikiečių dainų autorių – Brett Perkins (JAV), kuris apkeliavo 39 šalis, kaip lektorius, atlikėjas, įvairių konferencijų dalyvis. Jo kūrybinėje biografijoje „Grammy“ nominacija, daugybė autorinių darbų bei jungtinių singlų, o jo vedamos kūrybinės dirbtuvės yra įtrauktos į žymių Berklio, Stokholmo bei Los Andželo muzikos mokyklų bei akademijų programas!

„(Ne)bardai bardiškai“ koncerte bus galima išgirsti talentingąją atlikėją – Emma O‘Reilly (Airija), kuri nuo ankstyvosios paauglystės atlieka įvairių žanrų ir stilių muziką. Emma tik baigusi mokyklą apkeliavo savo šalį ir kitas valstybes, grojo su skirtingomis grupėmis bei žinomais atlikėjais ir yra puikiai vertinama muzikos kritikų, kurie jaunąją muzikos kūrėją ir atlikėją lygina su tokiais vardais kaip Kate Bush, Tori Amos bei Laura Marling.

Penktadienį festivalis „Tai – aš“ taip pat kvies į jau tradicija tapusius „Naktinėjimus“. Šiame renginyje festivalio scena suteikiama jauniesiems muzikos kūrėjams, atlikėjams bei poetams. Tai puiki proga pradedantiesiems kūrėjams pasidalinti savo kūryba su platesne auditorija, būti pastebėtiems festivalio lankytojų, ar net „išplaukti“ į platesnius kūrybinius vandenis. „Naktinėjimai“ yra įdomūs ne tik festivalio klausytojams, bet ypač aktualūs ir patiems kūrėjams, kurie būtent čia gali užmegzti naujas kūrybines pažintis ir vieni su kitais artimiau susipažinti.

 

Koncertas „(Ne)bardai bardiškai“ vyks Šv. Kotrynos bažnyčioje, o „Naktinėjimai“ Vilniaus mokytojų namų Baltojoje salėje.

Visa festivalio programa: https://bit.ly/FestivalioPrograma

Nuo 2003 metų festivalį rengia – Vilniaus mokytojų namai.
Festivalio programą remia: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė