Jau 13 kartą vyks „Žolynų turgus“

Birželio 16 d. (sekmadienį) 10.00–21.00 val. Gedimino prospekte (nuo V. Kudirkos aikštės iki Odminių skvero) jau 13 kartą vyks „Žolynų turgus“!

Anot rašytinių šaltinių, greta kitų kalendorinių švenčių, proginių mugių Vilniaus mieste buvo populiarus ir Joninių kermošius, vietinių dažnai vadintas „Žolių turgumiˮ. Joninių kermošius turėjo gilias tradicijas nuo pat XX a. pr. Šio kermošiaus specializacija buvo vaistažolės ir gėlės, turgus vykdavo dvi dienas prieš Rasų šventę.

Šiais metais „Žolynų turgaus“ lankytojai galės ne tik įsigyti įvairių vaistažolių ar kitų natūralių produktų. Jų taip pat laukia žolininko Mariaus Lasinsko paskaita apie vaistažoles, šventės metu vyks neofolkloro grupių koncertas, įvairūs edukaciniai užsiėmimai. Bus galimybė pasigaminti natūralaus bičių vaško žvakę, nusipinti gėlių vainiką, pagaminti ir paskanauti naminio kastinio, pasisiūti skudurinę lėlytę, pasigaminti knygelę ar net išmokti vaikščioti kojūkais!

Norintys sužinoti kaip seksis ateinančius metus, galės išsiburti – Žolynų turguje, kaip ir kasmet, lankysis raganos-būrėjos.

Turguje šalia tradicinio euro kursuos ir „Žolynų turgaus“ pinigas jonpinigis, kurį galės įsigyti visi, dalyvaujantys pramogose arba gausiai perkantys turguje. Vakare, 18 val., vyks paslaptingų daiktų aukcionas, kuriame bus galima atsiskaityti jonpinigiais. Vakare mugės dalyviai ieškos „paparčio žiedo“, o jį suradusiojo laukia dovana.

Kviečiame į šventę ne tik besidominčius žolelėmis, bet ir visus, kurie nori linksmai ir įdomiai praleisti laiką!PROGRAMA

10.00 val. Žolynų turgaus atidarymas.
11.30-20.00 val. Būrimas kortomis ir kitomis maginėmis priemonėmis.
12.00 val. Valandėlė vaikams. Interaktyvios aktorių dūzgės.
13.00 val. Paskaita „Vaistažolės – maistas ir vaistas“, lektorius Marius Lasinskas.
13.00-17.00 val. Edukaciniai užsiėmimai Vinco Kudirkos aikštėje: žvakių liejimas, knygelių gamyba ir dekoravimas baltiškais ženklais, vainikų pynimas, skudurinės lėlytės kūrimas, naminio kastinio gamyba, audimas staklėmis ir kojūkų mokyklėlė!
14.00 val. Folkloro grupė „Rugiaveidė ir šeima“.
15.00 val. Dainuojantys juvelyrai: Karolina Buivydaitė, Deividas Zaikovskis ir Domas Burnickis.
15.15 val. Grupė „Smetonos ūsai“.
16.15 val. Nepriklausomų muzikantų grupė.
17.00 val. Neofolkloro grupė „Rana“.
18.00 val. AUKCIONAS. Paparčio žiedo paieškos turguje.
18.30 val. Folkloro grupė „Griežikai“.
19.00 val. Saulius Spindi ir Petras Zalanskas – projektas „Vai tu girela“.

Renginio Facebook https://www.facebook.com/events/2399301320289396/