Jautrus Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertas monsinjorui Kazimierui Vasiliauskui atminti

„Jaučiuosi pats laimingiausias, kai sugebu padėti žmogui jo ašarą nušluostyti, nuo jo krūtinės akmenį nuristi“, – tai šviesios atminties Lietuvos katalikų dvasininko, monsinjoro Kazimiero Vasiliausko kadaise ištarti žodžiai. 2022 m. paskelbti šios didžios asmenybės metais, o Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, kartu su solistais Lina Dambrauskaite, Nora Petročenko, Tadu Girininku ir Vilniaus miesto savivaldybės choru „Jauna muzika“ balandžio 18 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje kviečia į koncertą monsinjorui atminti.

Lina Dambrauskaitė – jaunosios kartos solistė, ką tik apdovanota „Auksiniu scenos kryžiumi“. Tą patį apdovanojimą praėjusiais metais gavo ir vienas įtaigiausių Lietuvos bosų Tadas Girininkas. Mecosopranas N. Petročenko – viena puikiausių senosios ir šiuolaikinės muzikos interpretatorių Lietuvoje. Kartu su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru ir choru „Jauna muzika“ solistai atliks sakralinės muzikos programą: Donato Zakaro kūrinius „Rorate caeli desuper“ mecosopranui, chorui, varinių pučiamųjų kvintetui ir styginių orkestrui, bei „Magnificat“ solo sopranui, bosui, chorui ir styginių orkestrui.

„Monsinjoras Kazimieras Vasiliauskas – brangi visai Lietuvai asmenybė, priimdavusi ir paguosdavusi kiekvieną sutiktąjį. Jis aktyviai prisidėjo ir prie kultūros puoselėjimo. Šv. Kristoforo kameriniam orkestrui itin svarbu, kad orkestras Vilniaus arkikatedroje buvo palaimintas būtent paties monsinjoro. Tad minint jo šimtmečio metus orkestras su choru „Jauna muzika“ ir solistais parengė šviesią ir iškilmingą programą. Kaip pats monsinjoras Kazimieras Vasiliauskas yra sakęs, visada reikia džiaugtis gyvenimu, sugebėti užjausti žmogų, mokėti atleisti ir tikėti“, – mintimis dalijasi Šv. Kristoforo kamerinio orkestro direktorius Nerijus Masevičius.

Monsinjoras Kazimieras Vasiliauskas – pirmasis atkurtos Vilniaus arkikatedros bazilikos klebonas ir ilgametis vadovas, politinis kalinys ir tremtinys. Jo gyvenimas sutapo su svarbiausiais praėjusio amžiaus įvykiais, o dvasininkas jų akivaizdoje liudijo dorą, tvirtą moralę ir tarnystę žmogui.

Koncertas monsinjorui Kazimierui Vasiliauskui atminti – balandžio 18 d., 19 val., Šv. Kotrynos bažnyčioje. Dalyvauja Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Barkauskas), sopranas Lina Dambrauskaitė, mecosopranas Nora Petročenko, bosas Tadas Girininkas, choras „Jauna muzika“ (meno vadovas ir dirigentas Vaclovas Augustinas).

 

Koncertą remia Vilniaus miesto savivaldybė.

Koncertas – „Vilnius 700“ programos dalis.

Lietuvoje prieglobstį radusioms ukrainiečių šeimoms įėjimas į koncertą NEMOKAMAS.