Jungtinis Vilniaus meno mokyklų orkestras – tarptautinio čempionato prizininkas

Birželio 28-30 dienomis Vokietijoje vykusiame XV-ajame, tarptautiniame jaunimo pučiamųjų čempionate „Saxoniade“ Vilniaus miesto savivaldybės jungtinis Broniaus Jonušo ir Grigiškių meno mokyklų orkestras D kategorijoje pelnė III-ąją vietą.

Dvi dienas trukusiame čempionate  dalyvavo pučiamieji orkestrai iš Čekijos, Ukrainos, Lenkijos ir žinoma – Vokietijos. I-osios vietos laimėtojai – Vokietijos jaunimo „Hohenstein-Ernstthal“, II-osios – Čekijos „Harmonie Sternberk“ pučiamųjų instrumentų orkestrai.

Orkestro nuotr.

Pirmą kartą jungtinis, Lietuvos sostinę atstovaujantis orkestras, vadovaujamas meno vadovo, dirigento Rimanto Valančiausko ir moksleivių pavadintas „LT UNITED“, pasirodė patys pirmieji, pačią pirmąją čempionato dieną bei grojo sekmadienį įvyksiančiame padėkos koncerte. Iš viso konkursui buvo parengę dešimt privalomų kūrinių, iš kurių atlikti tik trys, bei atskirą koncertinę programą. Su moksleiviais taip pat dirbo ir juos į kelionę lydėjo mokytojai metodininkai – GMM orkestro vadovai – Vladimir Šoch ir Vidmantas Riškus bei Vladimir Školnyj.

Pasiruošimas čempionatui vyko birželio 16-23 dienomis Viensėdyje tradicinėje Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestro stovykloje, prie kurios prisijungė ir 17 Grigiškių meno mokyklos (GMM) moksleivių. Stovyklą vainikavo šeštadienį vykęs orkestro koncertas Viensėdyje, į kurį sugūžėjo ne tik tėvai, bet ir mokyklų mokytojai, muzikos mylėtojai.

Dėkojame jauniesiems muzikantams bei jų vadovams už profesionalų mokyklų atstovavimą tarptautiniu mastu. Sveikiname su laimėjimu!