Ką skaityti, kai nedirba biblkiotekos?

Lietuvoje Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu įvedus karantiną, nuo kovo 16 d. iki kovo 30 d. Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka ir jos filialai laikinai neaptarnaus skaitytojų. Daugiau informacijos ir mūsų kontaktus rasite čia.

Mums, kaip ir Jums, nelinksma, kai negalime kasdien susitikti, tačiau bibliotekos nenustoja veikti nuotoliniu būdu. Visiems, svarstantiems, ką daryti, kuomet bibliotekoje nėra galimybės pasiskolinti knygą, supažindiname su virtualiais būdais skaityti.

Bibliotekos duomenų bazės

Ieškote informacijos muzikos, kultūros temomis, mėgstate biografijas, o gal jus domina teisė – mūsų bibliotekos prenumeruojamos duomenų bazės laukia Jūsų.


Vilniusgo.lt

Ar žinojote, kad mūsų biblioteka yra sukūrusi pažintinę platformą apie Vilniaus miestą „VilniusGO“? Čia galite skaityti daugiau nei 500 specialistų ruoštų straipsnių apie sostinės istoriją, kultūrą ir gamtą.


ibiblioteka.lt

Portale ibiblioteka.lt galima rasti ir skaityti lietuvių autorių ir į lietuvių kalbą išverstas elektronines knygas. Šiandien čia galite rinktis iš daugiau kaip 2 000 el. knygų.

KUR?
Užsisakyti el. knygas labai paprasta! Visiems, turintiems LIBIS skaitytojo pažymėjimą, papildomai užsiregistruoti nereikia – norint naudotis visomis portalo paslaugomis tereikia prie jo prisijungti. Jeigu neturite LIBIS skaitytojo pažymėjimo, galite užsiregistruoti portale ibiblioteka.lt dviem būdais: arba tik registruotis portale, arba užsisakyti skaitytojo bilietą ir kartu užsiregistruoti. Visos portalo paslaugos pritaikytos ir mobiliesiems įrenginiams. El. knygoms skaityti yra būtinas interneto ryšys.

KADA?
Pasiskolintas el. knygas galima skaityti 14 kalendorinių dienų bet kur, kur jums patogu. Dėl galimo didelio susidomėjimo ibiblioteka.lt platforma, siūlome vienu metu skaityti vieną knygą, o ją perskaičius virtualiai atlikti jos grąžinimą.

El. knygų sąrašą rasite čia.

Reikia pagalbos? Rašykite julija.glosaite@vcb.lt.


Vyturio“ biblioteka

Pandemijos metu „Vyturio” lobynas atveriamas nemokamai.

Skaitmeninės knygos čia: https://vyturys.lt/kodas/corona
Garso knygos čia: http://bit.ly/vyturioknygos


Elektroninės ir audio knygos 5–8 klasių moksleiviams

Ugdymo plėtotės centro platformoje gausu programinės literatūros 5–8 klasėms. Tiek audio, tiek elektroniniu formatu galite skaityti/klausyti knygas: W. Defo „Robinzonas Kruzas“, Šekspyras „Romeo ir Džiuljeta“, K. Boruta „Baltaragio malūnas“ ir kt.


Knygos.lt

Elektroninis knygynas knygos.lt siūlo ir nemokamų el. knygų. Tarp jų  rasite ir programinės literatūros – Šatrijos Raganos „Sename dvare“, J. Tumo–Vaižganto „Dėdės ir dėdienės“, Donelaičio „Metai“ ir kt.


Apple books

Naudojantys Apple įrenginius (iPhone, iPad, Macbook kompiuterius) elektronines knygas gali parsisiųsti iš ibooks store. Dalis Apple pasiūlos – nemokamos elektroninės knygos. Tarp jų – Šatrijos Raganos „Irkos tragedija“, L. Tolstojaus „Ana Karenina“ (anglų k.), G. Orwell „1984“ (rusų k.) ir kt.


Google Play books

Išmaniųjų įrenginių su Android operacine sistema turėtojams Google Play books siūlo ir nemokamų elektroninių knygų. Jų sąrašą rasite čia.


Project Gutenberg

Skaitantys angliškai (o taip pat prancūziškai, itališkai ir kt. kalbomis) gali džiaugtis Project Gutenberg nemokamų elektroninių knygų kolekcija. Čia rasite gausybę knygų, nuo Homero „Odisėjos“ iki A. Christie Erkiulio Puaro nuotykių.


Spotify

Audioknygos mėgstantiems skaityti anglų kalba. Čia – ir J. Austen „Puikybė ir prietarai“, M. Tveno „Heklberio Fino nuotykiai“, ir F. H. Burnett „Paslaptingasis sodas“.


Instagram stories

Neįtikėtina, tačiau knygas galite skaityti net Instagrame. Niujorko viešosios bibliotekos projektas „Insta Novels“ sukūrė iliustracijas, muziką ir specialių apipavidalinimą tokiems kūriniams kaip L. Carroll „Alisa Stebuklų šalyje“, F. Kafka „Metamorfozė“ ir Č. Dikensas „Kalėdų giesmė“ ir perkėlė juos į Instagram istorijas. Šių knygų (anglų k.) ieškokite skiltyje Highlights.