Svarbi informacija
Kaip gilinti kompiuterinio raštingumo žinias, neišeinant iš namų?
Šiuo laikotarpiu nedirbant Vilniaus miesto savivaldybės centrinei bibliotekai ir jos filialams, laikinai nevyks ir kompiuterinio raštingumo mokymai. Tačiau nepamirštame besimokančiųjų ir dalinamės projekto „Prisijungusi Lietuva“ mokomąja medžiaga, kuria galite naudotis namuose ir toliau gilinti savo žinias.
Demonstracinis interneto bankas
Dar nesate internetinės bankininkystės vartotojai, tačiau smalsu sužinoti, kas ten viduje, paprasta naudotis ar sudėtinga, viskas suprantama iš pirmo žvilgsnio, ar reikia tam ilgai ruoštis ir sunkiai mokytis?
Išbandykite patys internetinės bankininkystės paslaugas ir sužinokite, kaip pasitikrinti sąskaitų likučius, peržiūrėti atliktus mokėjimus, sumokėti už paslaugas ar pervesti pinigų artimiesiems. Nors visi internetiniai bankai skiriasi, tačiau tai, ką dabar sužinosite, galėsite puikiausiai pritaikyti kiekvienam iš jų. Norite išmėginti? Spauskite čia.
Saugesnis internetas
Internetas – tikras informacijos lobynas, tačiau kartais jame pasitaiko sukčių, netikrų naujienų ir nemalonaus turinio. Kaip nuo to apsisaugoti ir internete naršyti saugiau?
Kaip išvengti grėsmių internete?
Kaip užtikrinti saugų naršymą internete?
Kaip susikurti saugų slaptažodį?
Kaip apsaugoti savo duomenis?
Kaip saugiai elgtis socialiniuose tinkluose?
Kaip pranešti apie žalingą turinį socialiniuose tinkluose?
Kaip apsaugoti mobiliuosius įrenginius?
Elektroninis parašas
Vis daugiau paslaugų keliasi į virtualią erdvę – elektroniniu būdu šiandien aptarnauja ne tik privatus, bet ir viešasis sektorius. Daugumai tokių paslaugų reikalingas tapatybės patvirtinimas, neretai – ir Jūsų parašas. Bet jei negalite parodyti paso ar pasirašyti ranka, kaip tai padaryti virtualiai? Čia pagelbės elektroninis parašas.
Kas yra kvalifikuotas elektroninis parašas?
Kaip pasirašyti elektroniniu parašu?
Kur naudoti elektroninį parašą?
Elektroninis parašas Jūsų asmens tapatybės kortelėje – kur ir kaip jį pritaikyti?
Kas yra mobilusis parašas?
Reklama, slapukai ir brukalas
Šiandien žodis „sausainis“ jau nebereiškia vien skanaus užkandžio, o mūsų kalbą papildė tokie terminai kaip brukalas, slapukas, spamas ir kiti. Išsamiau apie šiuos naujadarus – video medžiagoje.
Kaip veikia slapukai?
Kaip veikia suasmeninta reklama?
Kaip sumažinti SPAM kiekį?