Kino ekranuose – gyvenimo būdo guru pašiepiantis filmas visai šeimai „Feliksas ir Morgos lobis“

Gruodžio 2 d. Lietuvos kino žiūrovus pasieks lietuviškai įgarsinta animacija visai šeimai „Feliksas ir Morgos lobis“ (Felix and the Treasure of Morgäa, 2021). Mažųjų žiūrovų laukia kvapą gniaužianti nuotykių kupina kelionė, tuo tarpu suaugusieji išvys šmaikščią satyrą, pašiepiančią pelno besivaikančius gyvenimo būdo guru, žarstančius neįgyvendinamus amžinos jaunystės pažadus.

Feliksas – dvylikametis berniukas, gyvenantis su mama ir dvejų metų sesute. Nuo bendraamžių, kurių galva pramušta kompiuteriniais žaidimais, jį skiria tai, kad Feliksas vis dar gedi prieš dvejus metus pradingusio tėvo. Tiesą pasakius, Feliksas su netektimi taip ir nesusitaikė.  Jis  įsitikinęs, kad jūroje dingęs jo tėtis – vis dar gyvas. Vieną dieną, kai visą buities naštą ant savo pečių laikanti mama ryžtasi išvykti pelnytų atostogų, Feliksas, pasinaudoja proga ir leidžiasi į nuotykių kupiną kelionę, kurioje tikisi atrasti dingusį tėvą.

Į paiešką berniukas leidžiasi ne vienas. Jo bendražygiai – buvęs žvejys Senasis Tomas, vagiliautoja papūga Squawkas ir tikrų tikriausia filmo žvaigždė – katė Roveris, kuri mano esanti šuo. Bičiulių  kelionė atveda juos į Tamsiojo šešėlio salą, kurios požeminiame mieste gyvena slapta bendruomenė, valdoma charizmatiškos, tačiau arogantiškos Morgos, neįkainojamo lobio savininkės.

„Feliksas ir Morgos lobis“ – retas svečias Lietuvos kino ekranuose iš Kanados. Animacinis filmas semiasi įkvėpimo iš įspūdingo Magdalenos salų kraštovaizdžio ir leidžia pasigrožėti idiliškais Kvebeko provincijos pakrančių vaizdais. Kūrybinė filmo komanda atranda puikų balansą tarp realybės ir fantazijos, pasakojimą praturtina netikėtais personažais bei lengvu, tačiau daugiasluoksniu humoru, tinkančiu ir tėvams, ir vaikams.

Filmą įgarsino Egidijus Praspaliauskas ir Ieva Konopliovaitė.

Filmo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=WJhAwE8O2wA