Kino filmo „Kafarnaumas“ peržiūra


Sausio 23 d., ketvirtadienį, 18.00 val. kviečiame į kino filmo „Kafarnaumas“ (Capernaum, 2018) peržiūrą Vilniaus centrinėje bibliotekoje (Žrimūnų g. 6).

2019 m. „Kino pavasaris“ festivalio apdovanojimuose šis filmas buvo išrinktas paveikiausiu. Režisierės iš Libano Nadine Labaki filmui „Kafarnaumas“ atiteko Publikos simpatijų prizas.

„Herojaus akimis matomas pasaulis dar ryškesnis ir baisesnis, nei gali pasirodyti realybėje, todėl jame labiau suspindi ir vidinė šiluma bei įkvepiantis žmogiškumas. Šalia vaizduojamo žiaurumo, ryškių spalvų ir lengvo humoro, filme kuriamas įtaigus pasaulio paveikslas, kuris primins „Lūšnynų milionierių“ ir „Floridos projektą“ (A. Račaitytė).

Teisėjas klausia 12-mečio Zaino: „Kuo kaltini savo tėvus?“- „Tuo, kad suteikė man gyvybę“, – atsako šis. Vėliau siužetas atkurs visus įvykius, atvedusius prie šios situacijos. Mažasis Zainas, nelyginant Kristus, Kafernaume prieš 2000 metų daręs stebuklus, pasižymi gražiausių pasakų herojams būdinga drąsa ir stiprybe. Filme susipina mitas ir realybė, o režisierės atrastų neprofesionalių aktorių magnetizmas priverčia nelikti abejingiems istorijai, kuri, kaip teigia režisierė, tėra tūkstančių tikrų liudijimų kompiliacija.

Režisierius – Nadine Labaki
Scenarijaus autoriai – Nadine Labaki, Khaled Mouzanar
Aktoriai – Zain Al Rafeea, Kawthar Al Haddad, Boluwatife Treasure Bankole
Prodiuseriai – Khaled Mouzanar, Candice Abela, Joslyn Barnes, Jason Kliot, Michel Merkt, Fouad Mikati
Operatorius – Christopher Aoun
Montažas – Konstantin Bock
Kompozitoriai – Khaled Mouzanar
Pardavimo agentas – Wild Bunch
Platintojas – Kino Pavasaris Distribution
Dialogai – arabų, amharų
Subtitrai – lietuvių