Kirtimų kultūros centre atidaroma vaikų fotografijos paroda „100 Nepriklausomybės metų per mano objektyvą“

Gruodžio 14 d. atidaroma fotografijų paroda „100 Nepriklausomybės metų per mano objektyvą“ žiūrovus susipažindins su vaikų ir jaunimo įamžintomis akimirkomis, kurios jiems siejasi su lietuviškumu, pilietiškumu. Pasirinkta socialinės fotografijos tema skirta vaikams ir jaunimui, kurie atsiduria Lietuvos kultūrinio gyvenimo užribyje ir turi mažiau galimybių pažinti Lietuvos istoriją bei kultūrą. Šiuo fotografijos projektu siekta įtraukti vaikus ir jaunimą iš socialinės rizikos grupių, įgalinant juos kūrybiškai ir savitai pažvelgti į Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmetį, tarpusavio santykius ir aplinką, kurioje jie auga. Kiekviena fotografija pasakoja individualią istoriją, turi savą naratyvą. Projekto metu didelis dėmesys skirtas kultūrų bendrystei – nepaisant skirtingų tradicijų, įsitikinimų, gyvenimo būdo, kartu galime kurti, diskutuoti, mokytis vieni iš kitų. Parodoje eksponuojamos fotografijos, kurias užfiksavo  Lietuvos sakaliukų sąjungos multikultūrinio vaikų dienos centro „Padėk pritapti“ ir su imigrantais dirbančio Socialinių – edukacinių iniciatyvų centro PLIUS lankytojai. Daugiakalbiams vaikams sudėtinga rasti vieną kalbą, kuria visi užmegztų dialogą. Taigi, nuotrauka – universali kalba, kurią kiekvienas supranta savaip, nepaisant kalbos barjero.

Egidijus Kabošius – fotografas, supažindinęs vaikus su šios meno rūšies pasauliu: „Šio projekto metu vaikai turėjo galimybę susitikti su fotografija. Ne ta, greita ir paprasta, kurią matome telefonuose ar planšetėse, o ta – lėta, turinčia aiškiai veikiančius dėsnius, nenuspėjama, kūrybiška – analogine fotografija. Susitikimų metu gyvai susipažinome su fotografijos kalba. Bandėme suprasti, ką nuotraukos mums sako, kaip jas interpretuojame, kaip jas „skaitome“. Susipažinome su esmine fotografijos technika – kurios paprastai jau nebematome – camera obscura, juostiniais senoviškais fotoaparatais, šiuolaikiška momentine analogine fotografija. Taip pat išbandėme matomą momentinį vaizdą ir, susipažinę su vienkartinių fotoaparatų veikimu, pabandėme įamžinti akimirkas. Kito susitikimo metu apžiūrėjome juostelę, fotografijas, aptarėme turimus rezultatus. Vaikams buvo nekantru gauti „savo“ fotoaparatus, tad nedelsdami jais pasidalinome ir su objektyvais leidomės fiksuoti tai, kas kiekvienam svarbu. Projektu metu įamžinti virš 600 kadrų, tad parodoje matote tik ledkalnio viršūnę. Vaikai pajuto fotografijos paslaptį – užfiksavus juostinę fotografiją vaizdo iš karto nepamatysi – reikia laukti, kol bus išryškinta, nuskanuota ir  atspausdinta. Ypatingas jausmas laukti fotografijos, kaip dovanų per Kalėdas. Ši fotografijų paroda, albumas, kalendorius – išlaukta vaikų dovana mums. Mėgaukimės“.

Projektas dalinai finansuojamas Kultūros tarybos Kultūros rėmimo fondo ir Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

PROJEKTĄ ĮGYVENDINA:

Lietuvos sakaliukų sąjungos Vilniaus miesto filialas „Padėk pritapti“

Socialinių – edukacinių iniciatyvų centras PLIUS

PROJEKTO PARTNERIAI: Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultetas, Kirtimų kultūros centras, Vilniaus Naujininkų mokykla, Vilniaus „Saulėtekio“ mokykla-daugiafunkcis centras