Kirtimų kultūros centre įvyko graffiti dirbtuvės „Ačiū“

Paprastai gražiausias lietuviškas žodis „Ačiū“ tariamas šeimos nariams ar gavus kokią nors paslaugą. Tačiau kaip dažnai ir kokia forma mes dėkojame savo valstybei? Į šį klausimą projekto „Ačiū“ dalyviams atsakyti buvo kur kas sunkiau.

Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos finansuotas projektas „Ačiū“ kvietė jaunuolius iš 14 Lietuvos miestų ir miestelių gana neįprasta forma pasakyti “ačiū” labiausiai įkvepiančioms Lietuvos asmenybėms. Projekto dalyviai išsirinko istorinę ar dabarties įkvepiančią asmenybę ir stengėsi suprasti, kokios buvo tos asmenybės vertybės, gebėjimai, požiūriai ir nuostatos. Kūrybinės sesijos metu jauni žmonės bandė suprasti ir pasitelkdami gatvės meną perteikti, kaip ta asmenybė atrodytų, elgtųsi, mąstytų, jei gyventų šiais laikais ir jei kartu su moksleiviais lankytų mokyklą ar jaunimo centrą.

Jauni žmonės mokėsi argumentuoti ir kiekvieną savo pasirinkimą turėjo pagrįsti. Pavyzdžiui kunigaikštis Vytautas „Žalgirio“ mūšį laimėtų vilkėdamas „Žalgirio“ krepšinio klubo marškinėlius. Rašytoja maištininkė „Žemaitė“ lankytų Druskininkų jaunimo centrą ir dienas leistų riedlenčių parke. J Basanavičius būtų išmintingasis Gendolfas iš filmo „Žiedų valdovas“ ir pan.

Kūrybinių dirbtuvių metu Kirtimų kultūros centre jauni žmonės trafaretiniu graffiti stiliumi kūrė stilizuotus asmenybių portretus ir prikėlė juos šiems laikams taip pasakydami „Ačiū“ iškiliausioms Lietuvos asmenybėms, o vėliau dirbtuvių metu sukurti darbai bus eksponuojami Kirtimų kultūros centre.

Projekto organizatorius – VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija

Projekto partneris – Kirtimų kultūros centras

Projektą finansavo – LR Švietimo ir mokslo ministerija