Lapkritis: Malwina Paszek PL / ir Aurinkopyörä FI/LT

Lapkričio 21 d., trečiadienį, Kirtimų kultūros centras kviečia į folko koncertą „Lapkritis“, kuriame solo programą atliks muzikantė iš Lenkijos Malwina Paszek, grojanti ratukine ryla (angl. Hurdy-gurdy) ir suomio Timo Juhani kuriamas „Aurinkopyörä“.

Malwina Paszek – tradicinės vokalinės muzikos atlikėja, įvaldžiusi daugybę instrumentų: groja akordeonu, pianinu, karimba, citra, ratukine ryla, viduramžių laikus siekiančiu instrumentu, kurio skambesys primena dūdmaišį ar smuiką, ypač mėgtu Prancūzijos karalių rūmuose. Malwina Paszek dalyvauja ir kuria „baltojo dainavimo“ grupėje „Droryje“ ir „Ludożercy z innej wsi“, gilinasi į Balkanų bei kabareto muzikos stilius. Su kvartetu „Bedebede & Purandare“ kuria muziką lėlių teatrų spektakliams, radijo laidoms ir nebyliajam kinui.

Koncerte Vilniuje Malwina Paszek pritariant ratukinei rylai atliks tradicines Rytų Lenkijos, Ukrainos, Baltarusijos dainas, o taip pat dainas užrašytas gimtojoje Didžiosios Lenkijos vietovėje, kurioje užaugo – Pałuki.

https://bit.ly/2FkvO0G

„Aurinkopyörä“ – „Saulės ratas“, tai ilgesys, besiskleidžiantis per meditatyvų archainį folką ir grįžimo namo paieškos – žmogaus, gamtos ir dieviškumo susijungimo jausmas, amžinas gimimo ir mirties ciklas. Įvairiais savo egzistavimo laikotarpiais Timo Juhani vedamas „Aurinkopyörä“ koncertavo Suomijoje, o šiemet uždarė festivalio „Mėnuo Juodaragis“ „Pagaugų“ sceną.

Koncerte Kirtimų kultūros centre prie „Aurinkopyörä“ prisijungia Agota Zdanavičiūtė („Sen Svaja“), į Kirtimus atvedusi Malwiną Paszek ir Augustinas Bėkšta („Juodvarnis“).

 

Renginio pradžia 20:00

 

Kirtimų kultūros centras, Dariaus ir Girėno 69, Vilnius.

 

Renginys facebook: https://www.facebook.com/events/505868609897084/

Kirtimų KC internete: http://www.kirtimukc.lt

Pas mus galite atvykti Vilniaus miesto viešuoju transportu:

Autobusais 3G, 1, 4, 88. Stotelės: Dariaus ir Girėno arba F. Vaitkaus

Traukiniu, vežančiu nuo Vilniaus geležinkelio stoties iki oro uosto.