Search Icon

Struktūra ir kontaktai

Dažniausiai užduodami klausimai

Pranešti apie problemą mieste

Registracija į darželius ir mokyklas

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Dokumento statuso patikrinimas

Knygos „Pasaulis prasideda čia: paveldo ugdymo principai mokyklinio amžiaus vaikams“ pristatymas Vilniaus centrinėje bibliotekoje

Lapkričio 10 d., penktadienį, 18 val. kviečiame į Rasos Čepaitienės ir Živilės Mikailienės knygos „Pasaulis prasideda čia: paveldo ugdymo principai mokyklinio amžiaus vaikams“ pristatymą Vilniaus centrinėje bibliotekoje (Žirmūnų g. 6), Konferencijų salėje (3 a.).

Dalyvauja: knygos autorės, recenzentai, leidyklos „Didakta“ atstovai. Renginį moderuoja doc. dr. Rūta Šermukšnytė.

Po renginio pakviesime paragauti LVJC vaikų kulinarinės studijos „Geri kepti“ paruoštų skanumynų.

Rasa Čepaitienė – kultūros istorikė, humanitarinių mokslų daktarė, Lietuvos istorijos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja, Vilniaus universiteto profesorė. Parašė ir sudarė keletą monografijų bei kolektyvinių straipsnių rinkinių, skirtų įvairiems kultūros paveldo klausimams aptarti.

Živilė Mikailienė – istorikė, humanitarinių mokslų daktarė. Mokyklinių istorijos mokymo priemonių (vadovėlių, užduočių sąsiuvinių) bendraautorė, metodinių istorijos mokymo priemonių bei edukacinių istorijos knygelių vaikams autorė.

Daugelį metų bendradarbiaujant su Kultūros paveldo departamentu paveldo švietimo ir ugdymo srityje, paaiškėjo, kad mažiausiai dėmesio skiriama būtent vaikų ir jaunimo paveldo edukacijai. O juk kaip tik ši amžiaus grupė – būsimieji piliečiai – turėtų kuo anksčiau ir išsamiau susipažinti su savo gyvenamosios vietos, savo krašto paveldu ir išmokti jį puoselėti bei gerbti. Todėl ši metodinė priemonė skirta padėti šią spragą užpildyti. Joje pateikiami ir nagrinėjami esminiai paveldo ugdymo mokykliniame amžiuje principai. Siūloma ir nemažai praktinių patarimų, kaip efektyviau pažindinti vaikus ir jaunimą su paveldu. Leidinio adresatas – bendrojo lavinimo mokyklų mokytojai, tėvai (globėjai), kiti paveldo edukacija vaikams suinteresuoti asmenys (vietos bendruomenių atstovai, muziejininkai ir pan.). Knygos tikslas – padėti mokytojams, tėveliams ir muziejų edukatoriams paskatinti ir įkvėpti vaikus atrasti, tyrinėti, pažinti ir branginti Lietuvą.