Search Icon

Struktūra ir kontaktai

Dažniausiai užduodami klausimai

Pranešti apie problemą mieste

Registracija į darželius ir mokyklas

Gyvenamosios vietos deklaravimas

Dokumento statuso patikrinimas

Kovo 16 d. Vilniuje vyks jubiliejiniai eksperimentinės muzikos ciklo „SUSIKIRTIMAI“ renginiai

Į Kirtimų kultūros centrą grįžta eksperimentinės muzikos ir garso meno renginių ciklas „SUSIKIRTIMAI“ – kovo 16 d. visą dieną vyks garso menui skirti renginiai. Jubiliejinėje dešimtojoje programoje – ypatingi svečiai iš Lietuvos ir užsienio, kūrybinės garso gaudymo dirbtuvės, bei akusmatinės muzikos koncertas per specialiai šiam renginiui sukurtą garso sistemą.

Renginį 12 val. pradės kūrybinės dirbtuvės – garsiniai pasivaikščiojimai su Audriumi Šimkūnu.

Dirbtuvių metu bus pristatoma įžanga į akustinę ekologiją bei tyrinėjamas miestas, kaip daugiasluoksnis garsynas. Vaikščiojimas klausant ir nesudėtingi pratimai kiekvienam padės išgirsti tai, ką girdime kiekvieną dieną, tačiau nekreipiame į tai dėmesio, taigi išmoksime atrakinti įprastai nepastebimus garsinius sluoksnius. Dirbtuvės rekomenduojamos kiekvienam, besidominčiam garsu.

Vėliau, 18 val., žiūrovų lauks akusmatinės muzikos koncertas. Daugeliui nežinomas terminas „akusmatinė muzika“ reiškia elektroakustinės muzikos, kuri yra specialiai kuriama būti pristatyta per garsiakalbius, formą, priešingą gyvam pasirodymui.

Paprastai muzikos esame įpratę klausytis per stereo garso sistemas, o bendradarbiaujant su LMTA muzikos inovacijų ir studijų centru (MISC), specialiai „SUSIKIRTIMAMS“ buvo sukurta ambisoninė erdvinio garso sistema, leidžianti patirti garsą, apsupantį klausytoją. Per šią sistemą skambės šiuolaikinių Lietuvos ir užsienio kompozitorių kūriniai, sukurti būtent tokiam garso patyrimui.

Klausydama akusmatinės muzikos, o vėliau koncerte – gyvų atlikėjų pasirodymų, publika patirs ir palygins du skirtingus garso pasaulius – įrašytą, apsupantį, bekūnį ir gyvą, lokalų bei asmenišką.

20 val. renginį vainikuos Thanos Chrysakis (GR) ir Lino Spurgos (LT) kolaboracija, Roberto Becerra (MEX) bei Surveillance (LT) koncertas.

Thanos Chrysakis gimęs Atėnuose, praleidęs 16 metų Didžiojoje Britanijoje, dabar gyvena ir kuria Baltarusijoje. Intriguojanti Thanos kūryba yra įvertinta ir pristatyta daugybėje koncertų ir festivalių nuo Berlyno iki Niujorko bei Sankt Peterburgo. 2017 m. gruodį menininko suorganizuotą koncertą „Music for Bass Clarinets“ legendinėje Cafe Oto Londone, įrašė ir transliavo BBC Radio 3, kuris, neretai į programą įtraukia Thanos kūrybą. Pasak kūrėjo, muzika tikrai gali pakeisti mūsų gyvenimą į gerąją pusę – bent jau tuo atveju, jei auditorija nori kartu leistis į rizikingą ir neįprastą potyrį.

https://www.youtube.com/watch?v=TNrwY662snU

Thanos Chrysakis pasirodymą papildys kaligrafo Lino Spurgos vizualinė poetika. Gyvai kuriamo kaligrafijos kūrinio pagrindas bus graikų rašto kursyvo bei „asemic writing“ mišinys.

Terminas „asemic writing“ reiškia atvirą semantinį rašymo būdą, kuomet rašoma neturint konkretaus turinio, be mažiausio prasmės vieneto. Su tokio rašymo netikslumu atsiranda prasmės vakuumas, kuris bus paliekamas žiūrovams užpildyti ir interpretuoti.

Antrasis atlikėjas, Roberto Becerra, yra kilęs iš Meksikos tačiau šiuo metu gyvena ir kuria Lietuvoje. Roberto nemėgsta daug kalbėti apie save ir prisistato kaip inžinierius. Studijavęs elektroniką, mechaniką, akustiką ir muzikos technologijas, jis tyrinėja meno, mokslo ir technologijų sintezę, siekdamas praplėsti mūsų suvokimo ribas.

https://vimeo.com/188097760

Surveillance – tai Vlado Dieninio, Gintauto Rožės ir Pauliaus Burako projektas. Surveillance – atidus garsų stebėjimas, reikalaujantis prisitaikyti prie kontrastingų garsovaizdžių, gramzdinančio tempo, panoraminių planų bei išbalansuoto regėjimo taško. Kūrėjai teigia, jog praradus koncentraciją nejučia iš stebėtojų galime tapti stebimaisiais. Koncerto metu klausytojai išgirs kompoziciją, sukurtą daugiakanalei garso sistemai, leidžiančiai gyvo kūrinio atlikimo metu erdviškai pajausti besikeičiančių garso intakų judėjimą.

Programa:

12:00-15:00 Garsiniai pasivaikščiojimai – garsų kolekcionavimo dirbtuvės kartu su Audriumi Šimkūnu;

18:00-19:30 Akusmatinės muzikos koncertas. 8-ių šiuolaikinių kompozitorių kūriniai ambisoninei garso sistemai;

20:00 koncertas SUSIKIRTIMAI: Thanos Chrysakis (GR) ir Linas Spurga (LT), Roberto Becerra (MEX), Surveillance (LT).

Visi renginiai nemokami

Vieta: Kirtimų kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Rėmėjai: LRT, Audioforma, SODAS sounds, Kala Sound System