„Kultūros naktį“ Energetikos ir technikos muziejuje – interaktyvių šviesos ir garso instaliacijų paroda

Energetikos ir technikos muziejus birželio 14 d. vyksiančio festivalio „Kultūros naktis“ metu vilniečius ir miesto svečius kvies pasinerti į elektrą.

Birželio 14 d. senoji Vilniaus miesto elektrinė, kurioje įsikūręs muziejus, atgis netikėtomis interaktyviomis šviesos ir garso instaliacijomis, kuriose susijungs įvairių materijų formos. Jau antrus metus iš eilės „Kultūros naktį“ Energetikos ir technikos muziejus bendradarbiauja su Vilniaus dailės akademijos Grafinio dizaino katedra: industriniame technikos paveldo objekte laikinus namus randa originalios studentų idėjos, kuriančios ypatingą šios kultūrai skirtos nakties atmosferą. Finansinis jau tradicija tampančio renginio partneris šiemet – Vilniaus miesto savivaldybė.

Energetikos ir technikos muziejuje apsigyvensiančios penkios VDA Grafinio dizaino katedros studentų sukurtos instaliacijos kvies prisiminti elektros ir šviesos svarbą, paklaidžioti po senosios Vilniaus miesto elektrinės labirintus, panirti į smalsumą, nuostabą ar baimę keliančias šviesų ir garso erdves. Projekto „Minutė“ autorės, įkvėptos gamtos reiškinių, pasitelks vaizdą, šviesą ir tamsą, garsą ir tylą, tam, kad atskleistų interaktyvios instaliacijos dalyviui emocinės įtampos fenomeną, apribotą laike ir erdvėje. Kita instaliacija per garsą, šviesą, švytuoklės siūbavimą ir Niutono dėsnius nagrinės ritmą kaip fundamentalų gyvenimo fenomeną, kvies lankytojus prisiminti, kad kiekvienas veiksmas turi atoveiksmį. Dar vienas VDA studentų kūrinys aus mokslinės fantastikos scenarijų – interaktyvia instaliacija „Juodosios skylės“ autoriai klaus, ar įmanomas toks energijos šaltinis, kuris vienas pats galėtų patenkinti Žemės planetos poreikius?

„Šiuo renginiu siekiame žaismingai ir kūrybiškai pristatyti mokslą, įvairius dėsnius, reiškinius ar iš jų kylančias fantastines istorijas. Šią užduotį įvykdyti mums padeda puikūs VDA Grafinio dizaino katedros studentai, metę sau iššūkį sukurti penkias meninio mokslo/mokslinio meno instaliacijas, kurios, tikimės, sudomins ir įkvėps parodos dalyvius tolimesniam mokymuisi.“, – sako viena iš projekto vadovių, Energetikos ir technikos muziejaus ekspozicijų kuratorė Viktorija Smailytė.

Paslaptingas senosios elektrinės pasaulis duris atvers nuo 19 iki 22:30 val. Vienos nakties festivalio „Kultūros naktis“ renginiai – nemokami. Festivalio programa: https://www.kulturosnaktis.lt/

Energetikos ir technikos muziejus įsikūręs prie Karaliaus Mindaugo tilto, adresu Rinktinės g. 2 (laikinas įėjimas į muziejų – iš Žvejų g.).