Kūrybinės dirbtuvės su savanorėmis iš Ukrainos

Lapkričio 16 d. ir 18 d. 17.30 val. kviečiame dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse Vilniaus centrinėje bibliotekoje.

Tai – kūrybinės dirbtuvės su savanorėmis iš Ukrainos Наталії Гоцюк і Наталії Зінченко, kurių metu mokysimės megzti kojines ir gaminti lėles. Lėlės bus gaminamos labai įdomiu būdu – suvyniojimo.

Kviečiame visus bibliotekos lankytojus, kurie nori išmokti megzti kartu prisijungti prie akcijos „Su mumis šilta“. Akcijos metu kviečiami numegzti šiltas kojines Ukrainos gynėjams. O  pagamintomis lėlytėmis papuošti savo namus.

Sužinosite apie senovinį Ukrainiečių amatą „Motanką“ – lėlę, pagamintą ne dygsniuojant audinį adata, bet specialiai vyniojant siūlais. Ukrainiečių tradicijoje lėlės negali turėti veidų. Lėlėms neįdeda akių, jos neturi lūpų, o veidas sukurtas iš audinį skersai ir išilgai apvyniojant siūlais. Tokias lėles vadina kukla-motanka. Lėlių yra daug rūšių ir kiekviena turi savo reikšmę ir magišką galią.

Lapkričio 16 d. 17.30 val. mezgimo dirbtuvės;

Lapkričio 18 d. 17.30 val. tradicinės ukrainiečių lėlės „Motankos“ gaminimo dirbtuvės.

Visomis reikiamomis priemonėmis pasirūpinsime mes.

Творча Майстерня у складі двох жінок волонтерок Наталії Гоцюк і Наталії Зінченко, запрошуємо на майстер клас по в’язанню спицями шкарпеток для підтримки ініціативи „З НАМИ ТЕПЛО“.

Спиці прохання взяти із собою, нитки надамо.

Чекаємо Вас у середу 16 листопада 2022 року о 17.30 год., у Центральній бібліотеці за адресою: м. Вільнюс, ул. Жирмуну 6