Kvietimas į jubiliejinės 10-sios Lietuvos tekstilės meno bienalės „Ateities laboratorija“ atidarymą

Po vasaros atostogų pamažu atgyja sostinės meno scena. Tarp ju ir galerija „Arka“ (Aušros Vartų g. 7, Vilnius), kurios vardu, rugpjūčio 30 d., antradienį, 18 val., kviečiu jus dalyvauti jubiliejinės 10-sios Lietuvos tekstilės meno bienalės „Ateities laboratorija“ atidaryme.

Šių metų bienalė yra orientuota į kūrybinius eksperimentus, mokslo ir technologijų pažangos atskleidimą tekstilės srityje. Projekte pristatomi autoriai kelia daugybę klausimų: kokia kryptimi juda tekstilės meno raiškos formos, kokių pavidalų įgauna naujasis medžiagiškumas, koks tekstilės santykis su mokslu ir požiūris į aplinką. Ar šiuolaikinis mokslas, tarnaujantis naujų technologijų, medžiagų ir pluoštų kūrimui, žengia kartu su ekologinėmis iniciatyvomis? Bienalės dėmesio centras nukreipiamas į XXI a. materialiąją ir konceptualiąją tekstilės būtį: inovatyvias medžiagas, eksperimentus, naujas kūrimo ir gamybos technologijas.

Šiais metais bienalę lydi menininkių iš Lenkijos – Izabela Wyrwa, Magdalena Soboń,  Ludwika Żytkiewicz-Ostrowska – kolektyvinė instaliacija „Sujungti iš naujo“ („Reconnected“). Pastarojoje individualios menininkių kūrybinės praktikos susisieja per kiekvienos siekį suvokti gamtą. Eksponuojamų kūrinių kolekcija atskleidžia autorių žavėjimąsi gamtos tobulumu ir pastangas apčiuoti žmogaus ir jį supančio pasaulio santykių sudėtingumą. Nors menininkės pasitelkia skirtingus vaizdo pateikimo ir prieigos būdus, pagrindinis jų kūrybos elementas yra kontaktas su medžiagomis.

Pamatyti eksperimentus ir pabendrauti su kuratorėmis bei autoriais kviečiame atidarymo renginyje, rugpjūčio 30 d. O negalinčius dalyvauti kviečiame lankyti parodą galerijos „Arka“ darbo laiku iki rugsėjo 24 d.   

Bienalėje dalyvaujantys menininkai: grupė „Baltos kandys“, Eglė Ganda Bogdanienė, Kristina Daukintytė Aas, Andrius Erminas, Natalija Griežė Vilkelienė, Feliksas Jakubauskas ir Dalia Kasčiūnaitė, Aistė Jančiūtė ir Ričardas Vaičys, Liucija Jūratė Kryževičienė-Hutcheon, Laima Oržekauskienė-Ore, Lina Ringelienė, Elzė Sakalinskaitė, Edita Sabockytė-Skudienė ir Alevtina Ščepanova, Jolanta Sendaitė-Paulauskienė, Indrė Spitrytė, Jelena Škulienė, Lolita Tučinskaitė,  Monika Žaltauskaitė-Grašienė.

Bienalę lydinčios parodos autoriai: Izabela Wyrwa, Magdalena Soboń,  Ludwika Żytkiewicz-Ostrowska.