Lenkų tapytojos ir iliustratorės Joanos Karpovič darbų parodos „Įkvėpta Lemo“ atidarymo renginys

Lapkričio 17 d., trečiadienį, 17 val. kviečiame į lenkų tapytojos ir iliustratorės Joanos Karpovič darbų parodos „Įkvėpta Lemo“ atidarymą Vilniaus centrinėje bibliotekoje (Žirmūnų g. 6).

Darbai buvo inspiruoti Stanislavo Lemo romano „Grįžus iš žvaigždžių“.

Parodos atidarymo renginyje dalyvaus teisininkas, teisėtyrininkas, rašytojas prof. Justinas Žilinskas, kuris plačiau pristatys mokslinės fantastikos literatūrą, pasidalins savo įžvalgomis apie Stanislavo Lemo kūrybą bei renginio dalyvius kvies diskusijai apie fantastikos žanrą Lietuvoje. Taip pat sveikinimo žodį tars Krokuvos miesto bibliotekos direktorė Agnieszka Staniszewska-Mól.

Rugsėjo 13 dieną – minint Stanislavo Lemo 100-ąsias gimimo metines, Krokuvos bibliotekoje atidaryta paroda „Lem inspiracijos“, o po dviejų mėnesių ši paroda atidaroma Vilniaus miesto savivaldybės centrinėje bibliotekoje. Vilniaus bei Krokuvos miestų bibliotekos puoselėja kultūrinius ryšius nuo 2018 m., kuomet buvo pasirašyta oficiali bendradarbiavimo sutartis.

Proginę parodą sudaro garsios Krokuvos tapytojos ir iliustratorės Joanos Karpovič paveikslų, įkvėptų S. Lemo romano „Grįžus iš žvaigždžių“, reprodukcijos. Kaip pabrėžia pati menininkė: „Stanislavo Lemo kalbos įtaigumas lėmė, kad jo kūrinius visada matydavau kaip paveikslus. „Sugrįžus iš žvaigždžių“ idealiai tinka versti į komiksų (o tiksliau – grafinio romano) kalbą. Įgyvendinti tokį projektą buvo mano svajonė, o ši paroda – galbūt pirmas žingsnis jos realizavimo link“.

Pristatyti kūriniai patiks ne tik Stanislavo Lemo kūrybos gerbėjams, bet ir plačiau – visiems, besidomintiems menu ir popkultūra. Tokį tikslą turėjo ir tapytoja, kuriai svarbus buvo ir žaidimo elementas, kuris pabrėžiamas jos pasisakymuose: „Hopperio citatos, mirkčiojimas žiūrovui, subtilios nuorodos į „Bėgantį skustuvo ašmenimis“. Nes argi čia ne apie tai? Dėl linksmybių, dėl svajonių, dėl vaizduotės, kurioje galite paskęsti?“.