Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kviečia drauge paminėti Tuskulėnų aukų atminimo dieną

Rugsėjo28 – Tuskulėnų aukų atminimo diena. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kviečia į Tuskulėnų aukų atminimo dienos minėjimą, kuris vyks 2022 m. rugsėjo 28 d., trečiadienį, 14 val. Tuskulėnų rimties parko memorialinio komplekso koplyčioje-kolumbariume (Žirmūnų g. 1F,Vilnius).

Tuskulėnų aukų atminimui skambės kūriniai, kuriuos atliks Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos auklėtiniai, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė Rasa Jazukonytė. Visais laikais patriotinės dainos nepalaužė žmonių pasipriešinimo dvasios.

Pagerbiant Tuskulėnų aukas, visą dieną nuo 10.00 iki 17.00 val. Tuskulėnų memorialiniam kompleksui priklausančios ekspozicijos – „Tuskulėnų dvaro paslaptys“ (Baltasis dvarelis, Žirmūnų g. 1 N) ir „Projektas – homo sovieticus“ (Dvaro rūmai, Žirmūnų g. 1 F) – bus atviros lankytojams.

Visą dieną, nuo 10 iki 17 valandos, lankytojams taip pat bus atviras Okupacijų ir laisvės kovų muziejus (Aukų g. 2 A, Vilnius).

Tą dieną Tuskulėnų rimties parke koncertuos etnomuzikos ansamblis ,,Vilniaus ūla“,vadovaujamas Janinos Bukontaitės.2006 m. liepos 19 d. Lietuvos Respublikos Seimas papildė atmintinų dienų sąrašą ir paskelbė rugsėjo 28-ąją Tuskulėnų aukų atminimo diena. Šią dieną prisimenami sovietiniam totalitariniam režimui neįtikę ir 1944–1947 metais Vilniuje nužudyti politiniai kaliniai, kurių palaikai slapta nuo visuomenės buvo užkasti masinėse kapavietėse buvusio Tuskulėnų dvaro teritorijoje. Šios kapavietės buvo aptiktos ir ištirtos tik atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę. Nustatyta, kad per trejus metus buvo nužudyta arti 800 dvasininkų, mokytojų, gimnazistų, laisvės kovų dalyvių.

Minint Tuskulėnų aukų atminimo dieną, tylos minute ir gėlėmis bus pagerbti sovietiniam režimui priešinęsi ir dėl to nužudyti žmonės. Planuojama, kad šią popietę Tuskulėnuose palaidotus žmones pagerbs politikai, dvasininkai, moksleiviai ir visi geros valios Vilniaus gyventojai ir svečiai, kuriems yra svarbi ši istorinė diena.