Lietuvos regionuose lankėsi nebylaus kino peržiūrų ciklas „GARSINĖS PERŽIŪROS“

Kirtimų kultūros centro vykdomo nebylaus kino peržiūrų projekto „GARSINĖS PERŽIŪROS“ dalyviai sugrįžo po rugpjūčio pabaigoje vykusių renginių Mažeikiuose, Gargžduose, Palangoje, Alytuje ir Varėnoje.

Šiemet regionų kultūros ir meno įstaigose projekto metu buvo parodyti septyni kino klasika tapę ir kritikų itin palankiai įvertinti nebylieji filmai. Garso takelius filmams kūrė ir gyvai atliko šiuolaikinio eksperimentinio džiazo atstovai, „Auksinio scenos nominantai, daugelio džiazo konkursų laureatai Mantas Augustaitis (būgnai), Simonas Šipavičius (saksofonas) ir Paulius Vaškas (gitara).

„Kiekviename iš penkių aplankytų miestų buvome sutikti labai šiltai. Nors kai kur susirinko nedaug žmonių, jautėsi, kad į renginius jie atėjo tikslingai, domėdamiesi turiniu. Ir prieš, ir po renginių sulaukdavome klausimų apie rodomus filmus, jų istoriją, apie projekto idėją, muzikos kūrimą ir improvizaciją sekant filmą. Labai džiugino atviras abipusis dialogas su publika ir kolegomis iš kitų miestų. Šiuo projektu būtent to ir siekėme – priartinti nebylųjį kiną, kalbėti apie jį, domėtis jo istorija ir padėti regionų gyventojams pamatyti klasikinius filmus naujai. Sprendžiant iš pokalbių su renginių lankytojais, tai padaryti pavyko. Taigi, lūkesčiai buvo pateisinti su kaupu, tad planuojame ir kitą vasarą tęsti savo keliones po Lietuvą.“ – kelionės įspūdžiais dalinosi „GARSINIŲ PERŽIŪRŲ“ projekto koordinatorė, Kirtimų kultūros centro projektų vadovė Ona Kotryna Dikavičiūtė.

Aplankę mažuosius Lietuvos miestus, keliaujantys nebyliojo kino koncertai pradžiugins ir Vilniaus kino gurmanus dar keturiais „GARSINIŲ PERŽIŪRŲ“ renginiais, vyksiančiais įvairiose miesto kultūrinėse erdvėse.

Daugiau informacijos – https://www.facebook.com/kirtimukc/, http://www.kirtimukc.lt/renginiai/

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė