Lietuvos šimtmečio proga Vilniuje vyks ultramaratonas ,,Vilniaus 100 km bėgimas”

Lietuvos lengvosios atletikos federacija, Vilniaus miesto savivaldybė, viešoji įstaiga „Sveikas miestas“ ir asociacija „Mano klubas“ šiemet liepos 14 dieną visus bėgimo mėgėjus kviečia į sostinės Vingio parką. Ten, sertifikuotoje trasoje, bus surengtas tarptautinis 100 km bėgimas ir Lietuvos 100 km čempionatas.

Šios varžybos skirtos aktyviai ir sportiškai paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Taip pat – paskatinti bėgimo bendruomenę įdomiai praleisti laiką, suburti šeimas, pritraukti naujų bėgikų. Juk bėgti šiais laikais populiaru, o ultramaratono rengėjai žada įvairių pramogų, ne tik 100 km iššūkį pasiryžusiems įveikti bėgikams. Taip pat renginio organizatoriai tikisi ir nemažai dalyvių iš užsienio, tad ultrailgų distancijų bėgikams lietuvaičiams bus dar daugiau azarto įveikti 100 km trasą.

100 km ultramaratonas atrodo per sunki užduotis? Tuomet surinkite savo komandą ir įrodykite, kad geriausi esate ne tik versle, bet ir, pavyzdžiui, bėgdami estafetę 10×10 km. Ją įveikti galite su kolegomis, draugais, šeimos nariais. Bendros treniruotės ir bendras 100 km iššūkis jūsų santykius tik dar labiau sustiprins. O jei jau esate įveikę 100 km bėgdami, siūlome tai padaryti darsyk, drauge ir paminint tikrai reikšmingą Lietuvos valstybės sukaktį. Registruokitės ir sekite informaciją – www.100kmRunning.lt

Ultramaratono sėkmė priklauso ne nuo jūsų raumenų dydžio, o nuo to, kas vyksta jūsų galvoje. Žinovai tvirtina, kad tai, ar įveiksite ultramaratoną, 50 proc. lemia jūsų smegenys. Yra teigiančių, kad jūsų pačių nusiteikimas lemia net 90 proc. sėkmės. Kaip ir visur gyvenime. Ultramaratonas prasideda ten, kur baigiasi maratonas, bet ultramaratono distancija neturi apibrėžtos pabaigos. Ultra gali būti 50 km ir 100 km, 180 km ar 300 km, ar bet kiek daugiau kilometrų. Nėra ribos nuo kur baigtųsi ultramaratonas ir prasidėtų kažkaip kitaip vadinama distancija. Taigi kviečiame bėgimo mėgėjus atrasti, kas gi slypi už maratono ribos?

Vilniaus 100 km ulratamaratonui jau stipriai ruošiasi lengvosios atletikos sportinio ėjimo rungčių daugiakartinė Lietuvos čempionė, ilgųjų nuotolių bėgikė ir pasaulio eksrekordininkė Sada Bukšnienė, kurį savo pirmuosius 100 km įveikė dar 2010 metais, dalyvaudama ,,Nidos ultramaratone”.

Kas gi ją skatina bėgti ulrramaratonus, ilgųjų distancijų nuotolius? Kas paragino užsiregistruoti Vilniaus 100 km bėgime ir ar Vingio parko trasa nebus tikras išbandymas, nes reikės bėgti 50 ratų po 2 km?

,,Pirmiausia mane skatina noras įrodyti sau, kad reikia judėti iki senatvės ir įrodyti jaunimui, kad bėgti ilgas distancijas gali bet kas, turintis ryžto ir noro. Šiam bėgimui mane paskatino ir užregistravo ilgų distancijų ir maratonų bėgikas Gediminas Kinderis. Šią trasą esu jau išbandžiusi po 2 km, tad save nuteikus bandysiu ją įveikti dar kartą“, – paatviravo Sada Bukšnienė.
Ilgųjų nuotolių bėgikė pasidalino kaip save motyvuoja toliau bėgti, apie ką galvoja bėgdama ultramartonus, ilgas distancijas ir kuriuo gi momentu įveikinėjant distanciją pradeda kovoti su savimi. Taip pat Sada pasidalino keliais patarimais kaip išvengti traumų įveikiant ilgus nuotolius, kaip maitinasi ir ką geria varžybų trasoje:

,,Sunkiausia yra likus 30 km. Galvoju, kad turiu įveikti trasą negalvodama apie metus ir nepasiduoti jaunimui. Bėgant maratonus ir ilgas distancijas galvoju apie gerus ir malonius dalykus. Kai pagalvoju apie liepos mėnesį, žinau, kad ta diena bus sunki ir skirta dar vienam sunkiam išbandymui. Būsimoms varžyboms pagal galimybes stengiuosi kuo galima daugiau pabėgioti. Pirmiausia reikia likus bent 3-4 mėnesiems iki distancijos pasportuoti kiekvieną dieną, lengvai pabėgioti bent iki 2 valandų. Taip pat labai svarbu pasirinkti tinkamą ir patogią ilgoms distancijoms skirtą avalynę. Pati bėgu apsiavusi Nike batelius, pritaikytus ilgoms distancijoms, ir apsirengusi patogia apranga. Varžybų metu iki 50 km – vanduo, o antroje trasos dalyje vartoju energetinius gėrimus ir valgau bananus”, – pasakojo Sada Bukšnienė.

Bėgime taip pat dalyvaus ulta ilgųjų distancijų žinomi bėgikai: Algimantas Kartočius, Gediminas Kinderis, Ruslanas Seitkalijevas, Aidas Adzijauskas.

Labai svarbu įsivertinti savo fizinį pasirengimą, tad, jei nuspręsite įveikti ultamaratoną, prieš tai pasikonsuktuokite su ilgųju nuotolių treneriais. Jei 100 km distancijai nespėjate pasiruošti, pasirinkite 10×10 estafete ir taip palaikykite ultarmatoninnkus bėgdamas šalia.

Paminėkime Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį bėgdami!

Renginio puslapis (dalyvių registracija): www.100kmRunning.lt
Renginio puslapis „Facebooke“: https://m.facebook.com/100kmrunning
Renginio “Facebook” įvykis: http://bit.ly/2n6cQ16

Daugiau informacijos:

Inga Matkevičienė
tel.: 8 618 81620

Vilniaus 100 km bėgimas
Liepos 14 d. Vilnius, Vingio parkas
www.10kmRunning.lt
el.p.: info@100kmRunning.lt