Literatūrinio A. Puškino muziejaus sausio mėn. renginiai

 

Kviečiame į Literatūrinio A. Puškino muziejaus sausio mėn. renginius.

2019-12-16 – 2020-02-14
Grafikos paroda „Varvaros Puškinos kūryba“
Subačiaus g. 124, Vilnius


__
2020 m. sausio 11 d. 
14 val.
Literatūrinė svetainė: Dmitrij Strocev
Kviečiame į baltarusių poeto Dmitrijaus Strocevo dviejų knygų „Didieji eilėraščiai ir mažosios poemos“ («Большие стихи и маленькие поэмы», 2019 m.) bei „Tėvas ir sūnus“ («Отец и сын», 2020 m.) pristatymą.
Pirmoji knyga – tai rinktinė kūrinių, parašytų daugiau nei per trisdešimt autoriaus kūrybos metų. Antroji – vieno eilėraščio knyga. Kūrinys „Tėvas ir sūnus“ įeina ir į pirmą rinkinį, todėl dviejų tokių skirtingų leidinių pristatymas sustiprins įspūdį apie kiekvieną iš jų.

Dmitrijus Strocevas (Minskas, Baltarusija) – poetas, leidybos projekto „Naujosios Dumplės“ («Новые Мехи») vadovas, almanacho ir poetinės serijos „Minsko mokykla“ leidėjas, Baltarusijos PEN centro ir Baltarusijos rašytojų sąjungos narys, festivalio „Pasieniai“ («Памежжа» 2015-2019 m.), fondo „Metropolito Antonijaus Surožskio dvasinis palikimas“ darbuotojas.
Eilėraščių rinktinių „Vynuogės“, „Cė sala“, „Šviesos buteliai“ autorius. 1999 m. išleido eiliuotą romaną „Papildoma para“. 2008 m. gavo „Rusų premiją“ («Русская премия»).
Poeto kūriniai išversti į baltarusių, ukrainiečių, lenkų, slovėnų, lietuvių, vokiečių, italų, prancūzų, anglų, švedų kalbas.

Renginys vyks rusų kalba
Bilietų kainos:
suaugusiems – 1,20 €
moksleiviams, studentams, senjorams – 0,60 €

Subačiaus g. 124, Vilnius


__
2020 m. sausio 18 d.    
15.00 
Literatūrinė svetainė: Eglės Kirilauskaitės popietė „Prikelti romantizmą“

Popietės metu jaunosios kartos poetė, skaitovė ir performanso meno atstovė Eglė Kirilauskaitė skaitys savo naujausius poezijos pavyzdžius, kurių pamatas – devyniolikto amžiaus pasaulėžiūra ir jausena, šiandienos publikai atveriama per postpostmodernizmo spektrą. Per subtilią metaforų membraną, kurioje apstu užuominų ir dviprasmybių, kviečiame įžvelgti tai, ką norime pamatyti – tai, ko niekada net meniniame lygmenyje nenorėjo pasakyti patys autoriai, tačiau ant scenos įmanoma viskas, o ypač – susigrąžinti prarastą romantizmo prisikėlimo iliuzijos poveikį.

Šio renginio idėjai kibirkštį įžiebė nenumaldomas siekis prikelti romantizmą, Sibilę Vein ir Dorianą Grėjų. Tragizmu ir aistra persmelkti scenarijai, kuriuos net prieš savo valią ir prieš visuomenės normas siekiama patirti realybėje ir išgyventi iki detalių, net jei reikėtų sumokėti tikrovės, meilės ir savęs atsisakymo kainą.
Šio renginio formai pagrindą suteikė A. Puškino kūryba, ypač – jos forma ir simetrija. Sąsajos su tikrąja, nesuvaidinta elegancija, aristokratijos subtilumu ir Romantizmo meno rafinuotu žavesiu.

Bilietų kainos:
suaugusiems – 1,20 €
moksleiviams, studentams, senjorams – 0,60 €

Subačiaus g. 124, Vilnius


__
2020 m. sausio 25 d. 
12.00  
Drobė ir mūza: vieno šedevro dailininkai

Naujas renginių ciklas „Drobė ir mūza“ pasakos apie XIX a. – XX a. pr. dailininkus ir jų mūzas. Paskaita „Vieno paveikslo dailininkai“ skirta XIX a. rusų dailininkams, kuriuos šlovė aplankė tik po vieno išskirtinio nutapyto paveikslo.
Renginį veda Literatūrinio A. Puškino muziejaus muziejininkė Anastasija Archipova.

Renginys vyks rusų k.

Bilietų kainos:
suaugusiems – 1,20 €
moksleiviams, studentams, senjorams – 0,60 €

Subačiaus g. 124, Vilnius


__