„Low Air” edukacinės stipendijos: paskatinimas jauniesiems talentams

Vasario 1-ąją dieną,  judesį mylintys žmonės susibūrė į šokio profesionalų ir entuziastų bendruomenės „Low Air” organizuojamą gatvės ir šiuolaikinio šokio etiudų renginį „Naujasis Tu”. Sostinės Menų spaustuvės erdvėje augantis urbanistinio šokio teatras stebino ne tik šokėjų pasirodymais, bet ir įteikė edukacines stipendijas pažangiausiems ir perspektyviausiems mokiniams.

Choreografų ir šokėjų Airidos Gudaitės ir Lauryno Žakevičiaus įkurta „Low Air” mokykla didelį dėmesį skiria jaunųjų šokėjų tobulėjimui ir jų motyvacijos didinimui. Kaip ir kiekvienais metais, jų inicijuotame renginyje nominuoti geriausi mokyklos šokėjai buvo apdovanoti skatinamosiomis stipendijomis už sukauptą patirtį, šokio technikos pažangą ir aktyvų dalyvavimą įvairiose šokio veiklose.

Viena „Low Air” įkūrėjų, šokėja ir choreografė A. Gudaitė pasakoja, kad idėja įsteigti stipendijas kilo iš noro palengvinti ir motyvuoti šokančius dar drąsiau ir plačiau susipažinti su šokio lauku ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

„Man atrodo, kad kartais šokio mokymasis šiek tiek trina šokėjo autentiškumą, kaip ir vertinimas stipendijomis, bet visgi, manau, kad ši skatinimo forma yra palaikanti, rodanti dėmesį šokančiam, skiriama už ieškojimą, drąsų ir atvirą bendradarbiavimą, kuris moko pažinti ne tik save, bet ir kitą“, – mintimis dalinasi A. Gudaitė.

Pasinaudodama galimybe kaupti žinių bagažą ne tik mūsų šalyje, bet ir už jos ribų, šiemet perspektyviausia „Low Air“ mokyklos šokėja apdovanota Adelė Zajančkauskaitė stipendiją planuoja skirti šokio seminarui užsienyje: „Stipendiją labai norėčiau skirti David Zabrano „Flying Low“ technikos seminarui Briuselyje. Jis visiškas mano dievukas, jo dėka esu labai užsidegusi tobulėti būtent šioje technikoje”, – pasakoja jaunoji šokėja A. Zajančkauskaitė.

Renginyje pažangiausia metų mokine nominuota šiuolaikinio šokio atstovė Grėtė Vosyliūtė, kuri ateitį planuoja sieti su šokiu ir intensyviai ruošiasi stojamiesiems užsienio menų akademijose. Anot šokėjos, laimėtą stipendiją ji planuoja panaudoti „Low Air“ šokio mokyklos organizuojamoje žiemos šokio stovykloje Nidoje.

Dar viena speciali premija, už ypatingą pažangą ir norą šokti, įteikta ilgametei „Low Air” auklėtinei Ugnei Laurinavičiūtei, kuri gavo nemokamas šokio pamokas „Low Air“ šokio mokykloje iki sezono uždarymo: „Neįsivaizduoju savo gyvenimo be šokio, man jis suteikia pasitikėjimo savimi ir emocinio stabilumo”, – teigia apie šokėjos karjerą ateityje galvojanti U. Laurinavičiūtė.

Stipendijas pažangiausiems ir perspektyviausiems paskatinti skiria Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air” ir to paties pavadinimo šokio mokyklos įkūrėjai Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius, kurie yra apdovanoti Boriso Dauguviečio auskaru už sėkmingas naujų sceninės išraiškos formų paieškas, jungiant gatvės šokį ir teatrą spektakliuose bei Lietuvos šiuolaikinio šokio veidą keičiančią pedagoginę veiklą.