M. K. Čiurlionio namuose – naujas pokalbių ciklas „Vilniaus istorijos etiudai“

M. K. Čiurlionio namuose prasideda naujas pokalbių ciklas „Vilniaus istorijos etiudai“, kurio šerdis – Vilniaus miesto istorijos, menančios praeities, dabarties ir ateities metamorfozes. Koks Vilnius buvo anksčiau bei ką byloja senosios miesto istorijos, iš kurių šiandienos žmogus gali pasimokyti ar net garsiai pasijuokti, kokią įtaką jos turi šiandien Vilniaus miesto gyventojui?

Vilniaus miesto istorijos, M. K. Čiurlionio gyvenimas Vilniaus mieste – tai pagrindinė M. K. Čiurlionio namų naujojo sezono renginių, kurie prasidėjo rugsėjo 10 dieną, tema, kai  Čiurlionio namuose vyko garsaus Lietuvos fotografo, istoriko, Nacionalinės premijos laureato Stanislovo Žvirgždo fotografijų parodos, kurią autorius ruošė kelerius metus, atidarymas. Parodoje eksponuojamos fotografijos, kuriose jau dabar, palyginti su šiandiena, ryškus kelerių metų skirtumas, kalba apie pasikeitusią miesto išvaizdą, o jos istorinis naratyvas, atrodo, stiprėja su kiekviena akimirka, todėl S. Žvirgždo fotografijose matomas dualistinis istorijos pristatymas, nagrinėjantis kelis miesto istorijos lygmenis. S. Žvirgždas, kalbėdamas apie M. K. Čiurlionio praeitį, jo lankytas Vilniaus vietas, tuo pačiu kalba ir apie mūsų pačių praeitį, mūsų lankytinas vietas, jų nepaliaujamą kaitą bei transformacijas, kurių atspindys matomas ir žmoguje, jo aplinkos suvokime.

Miesto nepaliaujamas virsmas ir nuolatinis istorinis atsinaujinimas sudarys pagrindą M. K. Čiurlionio namuose vyksiantiems pokalbiams-susitikimams „Vilniaus istorijos etiudai“. Pirmasis šio naujojo susitikimų ciklo svečias – fizikas, mokslo istorikas, etnologas, fizikos mokslų daktaras Libertas Klimka. Susitikimo vakarą meno istorikas pasakos rimtas, juokingas ir graudžias senojo Vilniaus istorijas. Jį kalbins M. K. Čiurlionio namų direktorius Rokas Zubovas, kuris M. K. Čiurlionio gimtadieniui paminėti skirtame koncerte „Subatos vakaronė“ išsakė mintį: „Norime Vilnių užpildyti Čiurlionio dvasia. Mes esame didžiųjų vaikai, kurie tą dvasią turi toliau skleisti“. Todėl šio pokalbių ciklo metu M. K. Čiurlionio namuose bus kalbama ne tik apie M. K. Čiurlionį, bet ir apie Vilnių, apie tą erdvę, kurioje kūrėsi pirmieji kultūriniai Lietuvos momentai.

Susitikimas vyks š. m. spalio 9 d. (trečiadienį) 18 val., įėjimas laisvas.

Daugiau informacijos apie renginį www.mkcnamai.lt